Ганиш Василь Васильович
Василь Васильович Ганиш (18 серпня 1957, смт. Отинія, Коломийський район, Івано-Франківська область) — колишній Депутати Верховної Ради АР Крим 6-го скликання, депутат міської ради Феодосії 2-го та 4-го скликань, заступник Феодосійського міського голови, заслужений економіст АР Крим. Засуджений до 12 років позбавлення волі за державну зраду, а саме за співпрацю з тимчасовою окупаційною владою РФ у Криму[1].
Василь Васильович Ганиш | |
---|---|
Народився |
18 серпня 1957 (64 роки) смт. Отинія, Коломийський район, Івано-Франківська область |
Громадянство |
УРСР Україна |
Національність | українець |
Діяльність | політик |
Alma mater | Івано-Франківський інститут нафти і газу |
Нагороди |
|
Життєпис
Василь Ганиш народився 18 серпня 1957 року в смт. Отинія Коломийського району Івано-Франківської області.
1988 року закінчив Івано-Франківський інститут нафти і газу за спеціальністю інженер-економіст. Цього ж року почав працювати у Феодосії, направлений за розподілом, економістом відділу нафтогазорозвідувальної експедиції глибокого буріння. У 1996 році Василь Ганиш керівник Феодосійська комплексна нафтогазорозвідувальна експедиція.
З 1997 по серпень 2005 — начальник Державної податкової інспекції Феодосії.
2005 року закінчив правничий факультет Московського індустріального університету.
2005—2006 — міністр Ради міністрів АР Крим.
2007 — начальник Державної екологічної експертизи та державного екологічного контролю державної Азово-Чорноморської екологічної інспекції.
З 2008 по 2014 рік — заступник Феодосійського міського голови.
2010 року обраний депутатом Верховної Ради АР Крим 6-го скликання в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі № 24 від Партії регіонів.
Кримінальна справа
Арешт
У березні 2015 року Служба безпеки України оголосила Ганиша в розшук за підозрою в державній зраді, як й інших депутатів Верховної Ради Криму, які 11 квітня 2014 року брали участь у так званому голосуванні за російську «Конституцію Криму».
У ніч з 27 на 28 квітня 2015 року Ганиша було затримано на пропускному пункті «Каланчак», коли він намагався в'їхати на територію материкової України, коли той їхав до матері в Калуш. Генпрокуратура України винесла йому підозру в скоєнні державної зради.
Кримінальне провадження
29 квітня 2015 року Ганиша взяв під варту Печерський суд міста Києва. 14 серпня 2015 року почались слухання в Дніпровському суді Києва. Ганишу інкримінували участь у трьох епізодах, які слідство вважало державною зрадою:
- участь в засіданні Верховної Ради АРК 6 березня 2014 року, на якому було ухвалене рішення провести «референдум» про приєднання Криму до Росії.
- голосування обвинуваченого за ухвалення так званої російської «Конституції Криму» 11 квітня 2014 року.
- участь у російських виборах до феодосійської міськради.
Через тривале перебування в Лук'янівському СІЗО у Ганиша погіршився стан здоров'я, оскільки він хворий на ішемічну хворобу серця, і в 2003 та 2008 роках він переніс операції, під час другої йому замінили один із серцевих клапанів на штучний. Тому 14 січня 2016 року Ганиша відпустили з СІЗО під домашній арешт.
23 листопада 2016 року прокуратура відмовилася від частини звинувачень у справі Ганиша. Обвинувачення не вважало злочинном участь Ганиша у засіданні кримського парламенту, на якому ухвалили рішення про проведення «референдуму» про статус півострова[2], оскільки Ганиш хоч і голосував, але був єдиним, з депутатів кримського парламенту, який проголосував «проти».
Під час слідства прокурорам АР Крим Сергій Хальзев та Вадим Букрей були заарештовані за підозрою у вимаганні хабаря у Ганиша[3][4][5]. Прокурори вимагали в Ганиша 45 тис. $ за зміну статті обвинувачення на менш тяжку. Справу проти екс-прокурорів 2016 року закрили за браком доказів[6]. У лютому 2016 року замість представників прокуратури АРК Сергія Хальзева та Вадима Букрєя процесуальними керівниками стали Петро Коваленко, Олег Данілін і Світлана Блудова[7].
У лютому 2017 року Вища рада правосуддя відсторонила голову суддівської колегії Олександра Федюка[8], та був обраний новий головуючий у справі, і суд над Ганишем почався заново.
19 листопад 2018 року Дніпровський районний суд Києва визнав винним у державній зраді та засудив колишнього депутата Верховної Ради АРК Ганиша до 12 років позбавлення волі, але на момент вступу судового вироку в силу, він не був під вартою, лишаючись на волі[9].
1 липня 2020-го на материковій частині України було повторно затримано кримського депутата Ганиша. Він перебував під домашнім арештом, незважаючи на вирок. Він був поміщений до Лук'янівського СІЗО[10].
Примітки
- Кримський екс-депутат Ганиш засуджений до 12 років тюрми в справі про держзраду «Радіо Свобода»
- Прокуратура відмовилася від частини звинувачень щодо Ганиша «Радіо Свобода»
- Суд заарештував екс-прокурора АРК Вадима Букрея за підозрою у вимаганні хабара «Цензор. НЕТ»
- Обвинувачений в державній зраді кримський екс-депутат Ганиш просить суд визнати його невинним «Радіо Свобода»
- Екс-прокурора Криму взяли під варту прямо в залі суду «Депо»
- Кандидат на керівну посаду в ГБР Сергій Хальзев: має досвід отримання хабарів
- Дежавю у справі Ганиша: суд над екс-депутатом стартував заново «Радіо Свобода»
- Про звільнення Федюка О. О. з посади судді Дніпровського районного суду міста Києва за вчинення істотного дисциплінарного проступку
- «Був, є і буду українцем». Засуджений за держзраду кримський екс-депутат Ганиш не згоден з вироком «Крим. Реалії»
- В Україні затримали засудженого до 12 років в'язниці кримського депутата Ганиша. РБК-Украина (рос.). Процитовано 1 липня 2020.