Ганул Валентин Леонідович

Ганул Валентин Леонідович
Народився 1 січня 1931(1931-01-01)
Полтава
Помер 29 березня 2015(2015-03-29) (84 роки)
Київ
Місце проживання Україна, Київ
Країна  СРСР,  Україна
Національність українець
Діяльність хірург
Alma mater Харківський медичний інститут
Галузь онкологія
Заклад Національний інститут раку
Посада Завідувач науково-дослідним відділенням пухлин грудної порожнини
Звання член-кореспондент Національної академії наук України (1991), член-кореспондент НАМНУ (1993), професор (1988)
Ступінь доктор медичних наук (1984)
Відомий завдяки: Наукова та практична діяльність у галузі медицини
Нагороди
Відмінник охорони здоров'я СРСР

Ганул Валентин Леонідович (нар. 1 січня 1931(19310101), Полтава 29 березня 2015, Київ) — український онколог, член-кореспондент НАН України (1991), член-кореспондент Національної академії медичних наук України (1993), доктор медичних наук (1984), професор (1988).

Біографія

Народився у Полтаві.

Закінчив лікувальний факультет Харківського медичного інституту.

Працював лікарем-ординатором Київського обласного онкологічного диспансера. Потім був лікарем — науковим співробітником Київського науково-дослідного інституту фтизіатрії та пульмонології.

З 1959 року асистент, а з 1964 по 1971 рр.— доцент кафедри онкології Київського інституту вдосконалення лікарів. Саме у ці роки відбулося остаточне становлення Валентина Леонідовича як досвідченого клініциста-онколога, блискучого хірурга, вдумливого науковця і ерудованого педагога. Він проявив себе як сміливий і талановитий новатор, широко експериментуючи у галузі оперативної техніки, невпинно розвиваючи і вдосконалюючи її. У 1964 р. захистив кандидатську дисертацію на тему «Діагностика і лікування раку легень».

У 1974 р. Валентин Леонідович, залишаючись завідувачем відділення торакальної онкології, стаєв ще й заступником директора інституту з наукової роботи, а в 1979 р. — заступником директора з клініки. У 1987—1991 рр. він був директором інституту, а в 1991—1999 рр. — завідувачем клініко-хірургічного відділу.

Помер 29 березня 2015 у Києві.

Наукова діяльність

Захищена В. Л. Ганулом у 1983 р. докторська дисертація на тему «Хірургічне і комбіноване лікування хворих на рак шлунка і кардіоезофагеальний рак» стала вагомим науковим внеском у цю галузь онкології.

За тридцять років, відданих торакальній онкології, В. Л. Ганул розробив та істотно вдосконалив чимало видів операцій на уражених раком органах. Його оригінальна методика формування стравохідно-шлункового анастомозу дістала широке визнання в різних країнах СНД. Вагомі наукові і практичні результати одержано також у галузі комбінованого і комплексного лікування онкологічних хворих. Під керівництвом В. Л. Ганула розроблено методики передопераційної радіотерапії — як самостійної, так і в поєднанні з радіомодифікаторами, ад'ювантної та неоад'ювантної хіміотерапії, імунотерапії та чимало інших.

Науково-дослідне відділення торакальної онкології, очолюване Валентином Леонідовичем, фактично стало одним з найбільших у світі центрів з хірургічного лікування хворих на рак стравоходу, а в галузі оперування раку легень — провідним в Україні. Тут нагромаджено унікальний навіть у світовому масштабі досвід лікування хворих із злоякісною тімомою. Науковець створив велику школу торакальних хірургів-онкологів. Під його керівництвом виконано 12 кандидатських, був консультантом 5 докторських дисертацій.

Він автор понад 200 праць, серед яких «Справочник по онкологии» (2001), «Рак пищевода: руководство для онкологов и хирургов» (2002), «Комбинированное и комплексное лечение больных раком легкого и грудной части пищевода» (2000), «Пути повышения эффективности лечения больных раком грудного отдела пищевода» (2001), «Алгоритми сучасної онкології» (2006), і 11 авторських свідоцтв.

Був до самої смерті завідувачем науково-дослідного відділення пухлин грудної порожнини у Державній установі «Національний інститут раку».

Багато енергії віддавав Валентин Леонідович громадській роботі як голова Президії Українського науково-медичного товариства онкологів.

Відзнаки

Його удостоєно почесного звання «Відмінник охорони здоров'я», нагороджено орденом «Дружби народів».

Примітки

    Джерела

    Посилання

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.