Гвоздавська сільська рада (Бердичівський район)

Гвоздавська сільська рада — колишня адміністративно-територіальна одиниця та орган місцевого самоврядування у Бердичівському районі й Бердичівській міській раді Бердичівської округи, Вінницької та Житомирської областей УРСР з адміністративним центром у селі Гвоздава.


Гвоздавська сільська рада
Основні дані
Країна  СРСР УРСР
Область Бердичівська округа
Вінницька область
Житомирська область
Район Бердичівський район
Бердичівська міська рада
Адм. центр с. Гвоздава
Утворена 1926 року
Ліквідована 11 серпня 1954 року
Склад
Кількість членів
Голова ради
Територія та населення
Населення 534 (1926)
Населені пункти 1
Контактні дані
Адреса с. Гвоздава, Бердичівський р-н, Житомирська обл., УРСР

Населені пункти

Сільській раді на момент ліквідації були підпорядковані населені пункти:

Населення

Відповідно до перепису населення СРСР 17 грудня 1926 року, чисельність населення ради становила 534 осіб, з них за статтю: чоловіків — 265, жінок — 269; етнічний склад: українців — 48, поляків — 486. Кількість господарств — 115[1].

Історія та адміністративний устрій

Створена 1926 року, як польська національна, в с. Гвоздава Рейської сільської ради Бердичівського району Бердичівської округи.

15 вересня 1930 року, відповідно до постанови ВУЦВК та РНК УСРР «Про ліквідацію округ та перехід на двоступеневу систему управління», внаслідок ліквідації Бердичівського району, рада увійшла до приміської зони Бердичівської міської ради. 28 червня 1939 року сільську раду включено до складу відновленого Бердичівського сільського району Житомирської області[2].

Станом на 1 вересня 1946 року сільська рада входила до складу Бердичівського району Житомирської області, на обліку в раді перебувало с. Гвоздава[3].

Ліквідована 11 серпня 1954 року, відповідно до указу Президії Верховної Ради УРСР «Про укрупнення сільських рад по Житомирській області»; територію та с. Гвоздава приєднано до складу Рейської сільської ради Бердичівського району Житомирської області[2].

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.