Гендерна сенсибілізація
Гендерна сенситизація (англ. Gender sensitization) ― зміна поведінки на інклюзивнішу шляхом підвищення обізнаності щодо проблем гендерної рівності. Цього можна досягти, проводячи освітні кампанії з підвищення рівня гендерної чутливості, навчальні кемпи, семінари, програми тощо. Сенсибілізація у сфері гуманітарних та суспільних наук розглядається як поінформованість, схильність або спрямованість на зміну поведінки щодо певних питань. Гендерна сенсибілізація може розглядатися як «усвідомлена схильність до поведінки, чутливої до гендерної справедливості та питань гендерної рівності». [1]
Це взаємопов’язано з розширенням ґендерних можливостей.[2] Теорії гендерної сенсибілізації стверджують, що модифікація поведінки вчителів(-ок) та батьків щодо дітей що може мати причинний вплив на гендерну рівність[3].
Гендерна сенсибілізація «полягає у зміні поведінки та прищепленні емпатії у поглядах, яких ми дотримуємось щодо своєї та інших статей».[4] Це допомагає людям у вивченні їхніх особистих поглядів і переконань та ставленні під сумнів реалій, які вони думали, що знають.
Список літератури
- Dr. Jatinder Kumar Sharma (March 2016). Understanding the Concept of Sensitisation in Humanities and Social Sciences: An Exploration in Philosophy of Mind. International Journal of Scientific Research 24 (90): 380–400.
- Bhowmick Soma. Gender Sensitization and Police. Процитовано 17 лютого 2014.
- Pandey, Ashutosh (16 липня 2018). Gender Sensitization: Problems and Strategies (English). Isaconf.
- Aksornkool, Namtip. У Joerger, Cindy; Taylor, Elaine. Gender sensitivity: a training manual for sensitizing education managers, curriculum and material developers and media professionals to gender concerns. с. VIII.