Генріх Лев

Ге́нріх Лев (нім. Heinrich der Löwe; 1129 1195) — монарх з династії Вельфів, герцог Саксонії (під ім'ям Генріха III) у 11421180 роках та герцог Баварії (під ім'ям Генріха XII) у 11561180 роках. Син герцога Саксонського та Баварського Генріха Гордого та Гертруди Суплінбурзької, дочки імператора Лотара II.

Генріх Лев
нім. Heinrich der Löwe
Генріх Лев
герцог Саксонії
 
Народження: 1129
Равенсбург, Тюбінген, Німеччина[1]
Смерть: 6 серпня 1195
Брауншвейг, Священна Римська імперія[1]
Поховання:
Брауншвейгський соборd : 
Країна: Німеччина
Рід: Вельфи
Батько: Генріх Гордий[2]
Мати: Гертруда Суплінбурзька[2]
Шлюб: Матильда Плантагенет[2] і Clementia of Zähringend
Діти: Оттон IV[3][2], Генріх V (пфальцграф Рейнський)[2], William of Winchester, Lord of Lüneburgd[2], Gertrude of Bavariad[4], Matilda of Saxonyd[4], Maud von Braunschweigd[4], Rixa von Sachsend[4], Eleanor von Sachsend[4], Ingibiorg von Sachsend[4], Lothaire von Sachsend[4] і son von Sachsend[4]

 Медіафайли у Вікісховищі

Біографія

Генріх Гордий помер, коли його синові було всього десять років. Противник Вельфів, король Німеччини Конрад III, позбавив їх володінь, передавши Саксонію Альбрехту, а Баварію — Леопольду Австрійському. Однак Генріх Лев домігся, щоб у 1142 році йому повернули Саксонію. У 1156 році, вже при новому королі Фрідріхові Барбароссі, Вельфам була передана Баварія.

У 1147 Генріх Лев разом з Альбрехтом очолив хрестовий похід на схід проти слов'ян, що закінчився невдачею. У тому ж році Генріх одружився з Клеменц, принцесою з дому Церінгенів, отримавши як придане Швабію. Фрідріх Барбаросса домігся розірвання цього шлюбу і відібрав у Вельфа Швабію, давши взамін деякі володіння в Саксонії.

Генріх Лев та Матильда.
Пам'ятник Генрихові Леву біля Собору в Шверині

У 1168 Генріх Лев одружився з Матильдою, донькою англійського короля Генріха II і Елеонори Аквітанської. В результаті подальших походів на схід, починаючи з 1160 року, Генріх Лев захопив майже всю територію бодричів і став власником величезної території на схід від Ельби. Посилення Вельфа викликало різкий конфлікт між ним і імператором Фрідріхом I Барбароссою. Коли Генріх Лев відмовився від участі в поході імператора на Італію, Фрідріх організував над ним судовий процес (1180). Як наслідок, Генріх Лев позбувся більшості своїх володінь (у його руках залишилися лише Брауншвейг і Люнебург).

Генріх помер 6 серпня 1195 року в Брауншвейзі.

Примітки

Попередник
Генріх IX Язомирготт
Герцог Баварії
1156-1180
Наступник
Отто Баварський
Попередник
Альбрехт Ведмідь
Герцог Саксонії
1142-1180
Наступник
Бернхард III
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.