Геофілософія

Геофілософія — наука про міжцивілізаційні стосунки і трансформацію світового іманентного ладу, що ґрунтується на уявленнях про множинність світів багатовимірного комунікаційного простору з високою енергетикою рубежів.

Геофілософія є методологічним фундаментом новітньої (цивілізаційної) геополітики, сприяючої подоланню обмеженості географічного і економічного детермінізму. Це філософський розум держави, що провадить пошук можливої країни у іманентному світі. Геофілософія долає обмеження традиційної географії, переходячи в іманентний простір безмежних комунікацій, що утворюються на енергонасичених рубежах багатовимірного простору природи, людини і суспільства.

Геофілософія досліджує ці пограничні стани (граничні поверхні). Вона формується на стику філософії і морфології культури (культурології), етнології, економіки і географії (політичної, соціальної, економічної і фізичної). Це дає можливість говорити про політико-географічну філософію або філософію географічного простору, наповненого подіями. Геофілософія (за Делезом) — просторова модель іманентної філософії, що ґрунтується на співвідношенні території і землі.

Див. також

Примітки

    Посилання

    Література

    • Дергачев В. А. Цивилизационная геополитика (геофилософия). — Киев: ВИРА-Р, 2004. −668 с. ISBN 966-7807-17-7
    • Каччари М. Геофилософия Европы/ Пер. с итальянского и пред. С. А. Мальцевой, СПб.: Издательство «Пневма», 2004.- 186 с. ISBN 5-901151-12-7
    • Кефели И. Ф. Философия геополитики. — СПб.: Петрополис, 2007. — 208 с. ISBN 978-5-9676-0109-0
    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.