Герард 'т Гофт

Герард 'т Гофт (нід. Gerardus (Gerard) 't Hooft) (нар. 5 липня 1946, Ден-Гелдер, Нідерланди) — нідерландський фізик у галузі дослідження елементарних частинок. Лауреат Нобелівської премії з фізики 1999 року разом зі своїм вчителем Мартінусом Вельтманом за прояснення квантової структури електро-слабкої взаємодії. Родич іншого нідерландського Нобелівського лауреата з фізики Фріца Церніке.

Герард 'т Гофт
Gerard 't Hooft
Народився 5 липня 1946(1946-07-05)[1][2] (75 років)
Ден-Гелдер, Північна Голландія, Нідерланди
Місце проживання Нідерланди
Країна  Нідерланди
Діяльність фізик-теоретик, педагог, професор, письменник-документаліст, фізик, викладач університету
Alma mater Утрехтський університет
Галузь фізика
Заклад Утрехтський університет
Ступінь докторський ступінь[3]
Науковий керівник Мартінус Велтман
Аспіранти, докторанти Robbert Dijkgraafd, Herman Verlinded, Макс Веллінгd[4], Petrus Jacobus van Baald[4], Ruud van Dammed[4], Joost Johannes Zegwaardd[4], Anne Theresia Franzend[4], Sebastian De Harod[4] і Meent van de Meentd[4]
Членство Французька академія наук, Національна академія наук США[5], Нідерландська королівська академія наук, Американська академія мистецтв і наук, Королівська академія наук, письменства та витончених мистецтв Бельгії і Російська академія наук
Нагороди Нобелівська премія з фізики (1999)
Особ. сторінка staff.science.uu.nl/~hooft101/

 Герард 'т Гофт у Вікісховищі

Біографія

Закінчив навчання з фізики та математики в Утрехтському університеті в 1966 році. Здобув докторський ступінь з теоретичної фізики в 1969 році. В 1972—1974 роках працював у ЦЕРНі. Після недовгого перебування у Гарварді та у Стенфорді в 1977 році призначений професором фізики в Утрехтському університеті. Був запрошеним професором у Каліфорнійському технічному університеті (1981), університетах Бостона (1989) та Дьюка (1989).

У 1993 р. висунув гіпотезу голографічного принципу побудови Всесвіту, який, однак, не знаходить свого підтвердження[6].

Див. також

  • 9491 Туфт — астероїд, названий на честь вченого[7].
  • Супердетермінізм

Примітки

Посилання

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.