Герб Ізюма

Герб Ізю́ма — один із символів міста Ізюм Харківської області. Автором герба є М. М. Щербатов.

Герб Ізюма
Деталі
Носій м. Ізюм
Щит французький новий
Основа золотий щит
Інші елементи виноград

Опис

Герб має форму прямокутного щита із заокругленими нижніми кутами і загостренням в основі. На золотому полі зображено три грона винограду із зеленими листками, що відповідає самій назві міста.

Історія

Герб Ізюма (оригінал) із карти міста в «Топографічному описі Харківського намісництва» 1787 р.
Проект гербу Б. Кене

У 1775 році за завданням Військової колегії було складено новий (у порівнянні зі Знаменним гербовником Мініха) знаменний гербовник. Основну роботу зі створення гербовника узяв на себе М. М. Щербатов. Серед зображень 35 гербів полків є зображення герба Ізюмського полку — в золотому полі три грона винограду, — він пізніше і став міським гербом.

Герб Ізюму дарувала місту Катерина II 21 вересня 1781 року: «В золотому полі три виноградні лози з плодами, що показують саму назву цього міста і що плід цей родиться в околицях міста».

Оскільки кольору ягід вказано не було, за зображеннях був і синій, і червоний виноград.

У XIX ст. Борисом Кене розроблений проект нового герба міста. В золотому полі три лазурових грона винограду з зеленим листям, два над одним. У вільній частині герб Харківської губернії. Щит увінчаний срібною міською короною з трьома вежками та обрамований двома золотими колосками, оповитими Олександрівською стрічкою. Затвердження не отримав.

Див. також

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.