Герб Миколаєва

Герб Микола́єва — офіційний геральдичний символ міста Миколаєва, обласного центру України. Затверджений 26 вересня 1997 року рішенням Миколаївської міської ради.

Герб Миколаєва
Герб Миколаєва 1803 р.
Герб радянського періоду
Деталі
Носій Миколаїв
Затверджений 26 вересня 1997
Щит Французький щит

Історія

Перший герб

Перший герб міста був затверджений 7 жовтня 1803 року імператором Олександром I.

Його опис закріплено в Повному зібранні законів Російської імперії:

На щиті, розділеному від верхньої середини до нижніх кутів, у чорному полі, над срібною кадильницею золотий хрест, оточений променями, а по боках: у лазуровому полі архієрейська митра і в золотому полі архієрейська патериця.

Атрибути архієрейської влади митра та патериця — асоціюються з покровителем міста Святим Миколаєм.

Другий герб

16 березня 1883 року імператорський указом був затверджений другий герб Миколаєва. У проекті Записки про герб військово-портового міста Миколаєва було зазначено:

Оскільки місто Миколаїв є одним з найголовніших портів Південної Росії, то, залишаючи митру і патерицю, я думаю зобразити в гербі цього міста також і корабель.
Оригінальний текст (рос. дореф.)
Такъ какъ городъ Николаевъ есть однимъ изъ главнѣйшихъ портовъ Южной Россіи, то оставляя митру и посохъ я полагаю изобразить въ гербѣ сего города сверхъ того корабль.

Геральдичний опис (блазон) самого герба такий:

В лазуровому тлі на срібному хвилястому підніжжі безвітрильна золота у шість чорних весел галера, що її супроводжує у главі щита золота архієрейська митра на двох золотих навхрест покладених патерицях; у лазуровій вільній частині герб Херсонської губернії: срібний руський хрест із сяйвом у чотирьох верхніх кутах, що його супроводжує обабіч та внизу три золоті імператорські корони; щит увінчаний срібною у три зубця баштоподібною короною і покладений на два навхрест покладені золоті якорі, перев'язані стрічкою ордена святого благовірного князя Олександра Невського.

Третій герб

Третій герб був затверджений Миколаївською міською радою 1969 року. У результаті конкурсу переміг ескіз художника В. С. Козловського.

На червоно-синьому полі зображено срібне вітрило, під кілем розташована золота напівшестерня, у верхньому лівому куті серп і молот золотого кольору.

Сучасний герб

Сучасний міський герб затверджений у День міста, на урочистому засіданні міської Ради, 26 вересня 1997 року. За основу був прийнятий герб 1883 року, з якого прибрали вільну частину з гербом Херсонщини. Його геральдичний опис (блазон) такий:

В лазуровому з золотою облямівкою тлі на срібному хвилястому підніжжі безвітрильна золота у шість чорних весел галера, що її супроводжує у главі щита золота архієрейська митра на двох золотих навхрест покладених патерицях; щит увінчаний срібною у три зубця баштоподібною короною і покладений на два навхрест покладені золоті якорі, перев'язані стрічкою ордена святого благовірного князя Олександра Невського.

Див. також

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.