Гереро

Гереро (спочатку мбанду) народ, що живе в основному в Намібії, а також в Ботсвані та Анголі . Говорять мовою гереро групи банту. На даний момент налічується близько 240 тис. людей. За релігією частина протестанти, частина зберігає традиційні вірування. Основне заняття скотарство.

Гереро
Кількість 200 тис. чол
Ареал

Намібія
Ботсвана

Ангола
Близькі до: народи банту
Мова гереро, африкаанс, англійська, португальська,
Релігія протестантизм, традиційні вірування
Гереро в традиційному одязі. Кінець XIX століття.

У Намібії здебільшого вони працюють на фермах і торгують, в містах — торговці та ремісники. В Анголі гереро займаються переважно скотарством. На території Намібії гереро живуть як група представників свого племені в Каоколенді, де в резервації знаходиться плем'я хімба.

У 19041907 роках при придушенні повстання німецькими військами знищено близько 65 тисяч (80 % племені) людей з племені гереро.

Історія

У 17-му і 18-му століттях, гереро мігрували на територію, що сьогодні є Намібією, зі сходу. На початку 19-го століття, народ нама з Південної Африки, який вже мав вогнепальну зброю, увійшов в Намібію, слідом прийшли білі торговці та німецькі місіонери. На початку нама почали витісняти гереро, що призвело до воєн між двома групами, які тривали більшу частину частину 19-го століття. Пізніше два народи вступили в період культурного обміну.

Наприкінці 19 століття, перші європейці почали постійно проживати на цій землі. У першу чергу в Дамараленд, німецькі поселенці придбали землю від гереро в цілях встановлення ферм. У 1883 році купець Франц Адольф Едуард Людериц уклала контракт з місцевим старійшиною. Обмін пізніше став основою німецького колоніального правління. Територія стала німецькою колонією під назвою німецького Південно-Західній Африці.

Незабаром після цього почалися конфлікти між німецькими колоністами і народом гереро. Суперечки часто виникали через суперечки про доступ до землі і води. Також відбувалася правова дискримінація щодо корінного населення з боку білих колоністів.

Див. також

Посилання


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.