Герхард Ріхтер

Ґергард Ріхтер (нім. Gerhard Richter)(*9 лютого 1932, Дрезден) — німецький художник, скульптор та фотограф. В 1971–1993 роках був професором у Дюссельдорфській академії мистецтв.

Ґергард Ріхтер
Gerhard Richter
Народження 9 лютого 1932(1932-02-09) (89 років)
Дрезден, Німеччина
Національність німець
Країна Німеччина
Релігія атеїзм
Жанр живопис
Навчання Академія мистецтв в Дюссельдорфі
Діяльність художник, викладач університету, visual artist, ілюстратор, фотограф
Напрямок фотореалізм
Роки творчості 2006
Працівник Дюссельдорфська академія мистецтв
Член Шведська королівська академія вільних мистецтв, Американська академія мистецтв і наук і Американська академія мистецтв та літератури
Твори Cathedral Windowd, 48 Portraitsd і Candle (Kerze)d
Нагороди

Goslarer Kaiserringd

Arts and Culture Prize of German Catholicsd (2004)

Державна премія землі Північний Рейн-Вестфаліяd (2000)

Praemium Imperiale (1997)

Лауреати премії Вольфа

honorary citizen of Cologned (2003)

European Cultural Awardd (2018)

Сайт www.gerhard-richter.com

 Герхард Ріхтер у Вікісховищі

Біографія

Ґергард Ріхтер народився в Дрездені. Після закінчення школи працював в рекламі та сценічному оформленні. 1951 року почав вчитися в Дрезденській академії мистецтв. В 1961 році переїхав до Західної Німеччини і почав навчатися в Дюссельдорфській академії мистецтв. Разом з художниками Зігмаром Польке та Конрадом Фішером ввів термін «капіталістичний реалізм» обігруючи офіційний для СРСР соціалістичний реалізм та коментуючи консюмеризм західного капіталізму. Наприкінці 1960-х років працював вчителем малювання. У 1971–1993 роках Ріхтер був професором у Дюссельдорфській академії мистецтв. Викладав також у Гамбурзі (1971) та в Галіфаксі (1978).

Творчість

Ріхтер відомий своїми фотореалістичними картинами, написаними як копії фотографій. Йому належить також низка абстрактних творів. 1972 року репрезентував Німеччину на Венеційському бієнале. Ріхтер створив вітраж для фасаду Кельнського собору.

Премії

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.