Геснерієві

Геснерієві (Gesneriaceae) — велика родина ряду губоцвітих (Lamiales), від решти яких відрізняється тим, що зав'язь одногніздна, а плаценти постінні (а не центральні). Всього в родині до 3200 видів у 150 родах, що розповсюджені найчастіше в спекотних поясах обох півкуль; небагато представників у помірних країнах; більша частина тра́ви, небагато напівкущів і ще менше дерев. Корені і кореневища різні, то повзучі, то бульбоносні; листки здебільшого супротивні, прості, у небагатьох згруповані на верхівці стеблини. Квіти великі неправильні, двосиметричні, рідко правильні; чашечка повністю або частково зростається із зав'яззю, має 4 або 5 пелюсток; віночок то короткий і розлогий, то довгий, трубчастий, слабо двогубий, досить яскраво і різноманітно забарвлений; тичинок 4 або 2 прирослих до віночка; одногніздна зав'язь (нижня або верхня) дає коробчастий багатонасінний плід, який більш-менш зрісся з чашечкою; насінини малі, із незначним білком або без нього; у небагатьох геснерієвих зав'язь плацентами розділена на 2 неповних гнізда. Завдяки яскравому та різноманітному забарвленню, геснерієві часто використовують в садівництві і оранжерейній культурі.

Геснерієві
Haberlea rhodopensis
Біологічна класифікація
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Евдикоти (Eudicots)
Клада: Айстериди (Asterids)
Порядок: Губоцвіті (Lamiales)
Родина: Геснерієві (Gesneriaceae)
Dumortier
Підродини

Didymocarpoideae
Gesnerioideae
Sanangoideae

Вікісховище: Gesneriaceae

Родину назвали на честь Конрада Геснера.

Роди

У складі родини понад 147 родів і понад 3400 видів[1].

Деякі роди:

  • Aeschynanthus Есхінантус (177 видів)
  • Алоплектус (Alloplectus, 7 видів)
  • Chrysothemis (9 видів)
  • Колумнея (Columnea, понад 200 видів)
  • Циртандра (Cyrtandra, понад 700 видів)
  • Episcia (9 видів)
  • Геснерія (Gesneria) (57 видів)
  • Глоксинія (Gloxinia) (4 види)
  • Rhytidophyllum (24 види)

Примітки

  1. Stevens, P. F. (2017). Angiosperm Phylogeny Website. Missouri Botanical Garden, University of Missouri, St Louis. Процитовано 05.01.2021.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.