Головний Архів Індій

Головний Архів Індій (ісп. Archivo General de Indias) архів у місті Севілья (Андалусія, Іспанія). Містить цінні документи, що ілюструють історію Іспанської імперії в Америці і на Філіппінах. Будівля архіву, спроєктована Хуаном де Еррера, є чудовим зразком архітектури Відродження. У 1987 році будівлю архіву та його вміст занесено до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Головний Архів Індій

37°23′05″ пн. ш. 5°59′35″ зх. д.
Країна  Іспанія[1]
Розташування Севілья[2]
Тип архів
Площа 0,47 га і 68,33 га
Засновник Карл III
Дата заснування 1785

Головний Архів Індій
Головний Архів Індій (Іспанія)
 Медіафайли у Вікісховищі[3]
Головний Архів Індій
Cathedral, Alcázar and Archivo de Indias in Seville [4]
Світова спадщина
Головний Архів Індій
37°23′05″ пн. ш. 5°59′35″ зх. д.
Країна Ісапнія
Тип Cultural
Критерії i, ii, iii, vi
Об'єкт  383
Зареєстровано: 1987 (11 сесія)

 Головний Архів Індій у Вікісховищі[3]

Історія

Поява будови відносить до 1572 року, коли Філіп II доручив архітектору Ескоріала Хуану де Еррера спроєктувати будівлю для Севільської гільдії купців Консуладо-де-меркадерес (Casa Lonja de Mercaderes). До цього купці Севільї торгували під прохолодним склепінням собору. У центрі будівлі знаходиться великий патіо. Уздовж краю даху йде балюстрада, на краях встановлені обеліски. Скульптурних прикрас на будівлі немає.

Будівництво почалося в 1584 році під керівництвом Хуана де Міхареса і тривало до 1598 року, про що свідчить напис на північному фасаді. Роботами з оздоблення будинку, які велися в XVII столітті, до 1629 року керував архієпископ Хуан де Сумаррага.

В 1785 році указом Карла III до будинку був перенесений архів Ради Індій з метою об'єднання всіх документів, що відносилися до величезної морської імперії. До того часу вони розташовувалися в різних місцях — в Сіманкасі, Кадісі та Севільї, де для них уже не вистачало місця. Відповідальним за проєкт було призначено секретаря Індій Хосе Гальвеса. Для розміщення документів, перші з яких прибули в жовтні 1785 року, була потрібна невелика перебудова будівлі. У 1787 році було побудовано великі мармурові сходи.

В архіві міститься багато матеріалів починаючи від перших конкістадорів до кінця XIX століття. У ньому знаходиться запит Мігеля де Сервантеса на офіційний пост, папська булла демаркації Inter caetera папи Олександра VI, яка поділила світ між Іспанією і Португалією, журнал Христофора Колумба, карти і плани колоніальних міст, а також інші документи, що розкривають механізм роботи величезної колоніальної імперії.

Споруду архіву було відреставровано у 2002—2004 роках без закриття архіву для відвідувачів. Станом на 2005 рік 15 млн сторінок архіву перебували на оцифруванні.

Структура

В даний час загальна довжина полиць в архіві Індій становить 9 км, на яких знаходяться 43 тис. томів і близько 80 млн сторінок, створених адміністраціями колоній:

  • Consejo de Indias, XVI—XIX ст.
  • Casa de la Contratación, XVI—XVIII ст.
  • Consulados de Sevilla y Cádiz, XVI—XIX ст.
  • Secretarías de Estado y Despacho Universal de Indias, de Estado, Gracia y Justicia, Hacienda y Guerra, XVI—XIX ст.
  • Secretaría del Juzgado de Arribadas de Cádiz, XVI—XIX ст.
  • Comisaría Interventora de la Hacienda Pública de Cádiz, Dirección General de la Renta de Correos, XVIII—XIX ст.
  • Sala de Ultramar del Tribunal de Cuentas, XIX століття
  • Real Compañía de la Habana, XVIII—XIX ст.

Література

  • GONZÁLEZ GARCÍA, Pedro (et al) (1995). Archivo General de Indias. Barcelona. Editorial: Lunwerg. ISBN 84-7782-365-0
  • LÓPEZ DÍAZ, María Teresa; DOMÍNGUEZ, Antonio (1983). Catálogo de documentos históricos farmacéuticos del Archivo General de Indias. Sevilla. Secretariado de Publicaciones de la Universidad. ISBN 84-7405-271-8
  • BAUDOT, Georges (1986). El Archivo General de Indias en mi recuerdo. Sevilla. Editorial: Junta de Andalucía, Consejería de Cultura. ISBN 84-505-2381-8

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.