Головнокомандування Вермахту «Нідерланди»

Головнокомандування Вермахту «Нідерланди» (нім. Oberbefehlshaber Niederlande), також Фортеця «Нідерланди» (нім. Festung Holland) — стратегічне головне командування усіма військами Вермахту, що були оточені в Нідерландах внаслідок наступу військ союзників на Західному театрі воєнних дій під час Другої світової війни.

Головнокомандування Вермахту «Нідерланди»
Oberbefehlshaber Niederlande
Стрілянина німецьких військ по цивільним на площі Дам в Амстердамі в День визволення[1]. 7 травня 1945
На службі 7 квітня 6 травня 1945
Країна  Третій Рейх
Належність  Вермахт
Вид  Сухопутні війська
У складі ОКВ
Гарнізон/Штаб Амстердам
Війни/битви

Друга світова війна
Західний фронт

Командування
Визначні
командувачі
генерал-полковник Йоганес Бласковіц

Головнокомандування «Нідерланди» було створене невдовзі після окупації країни німецькими військами 28 травня 1940. Поруч з Головнокомандуванням військами Вермахту «Захід» несло відповідальність за оборону західного атлантичного узбережжя Європи. 7 квітня 1945 було переформоване з військ 25-ї польової армії на Головнокомандування Вермахту «Нідерланди» на чолі з генерал-полковником Й.Бласковіцем.

6 травня 1945 головнокомандувач військами Вермахту генерал-полковник Й.Бласковіц у Вагенінгені підписав акт про капітуляцію усіх німецьких військ на території Голландії.

Райони бойових дій

Командування

Головнокомандувачі

Бойовий склад Головнокомандування Вермахту «Нідерланди»

Постійні[2]
Військові формування

Див. також

Примітки

  1. 7 травня 1945, через два дні після капітуляції Німеччини, тисячі голландських громадян вийшли на площу Дам в Амстердамі, щоб відсвяткувати визволення країни. Військові Крігсмаріне спостерігали, як натовп під їх балконом росте і люди танцюють та радіють. Несподівано німці виставили кулемет на балкон і почали стріляти в натовп. Внаслідок стрілянини загинуло 20 чоловік та 120 було поранено. Мотиви стрільби досі залишаються неясними.
  2. Oberbefehlshaber Niederlande

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.