Гонець чагарниковий

Гонець чагарниковий[2] (Xenicus longipes) — вимерлий вид горобцеподібних птахів родини стрільцевих (Acanthisittidae).

?
Гонець чагарниковий

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Горобцеподібні (Passeriformes)
Родина: Стрільцеві (Acanthisittidae)
Рід: Гонець (Xenicus)
Вид: Гонець чагарниковий
Xenicus longipes
(Gmelin, 1789)
Посилання
Вікісховище: Xenicus longipes
Віківиди: Xenicus longipes
EOL: 915640
ITIS: 563709
МСОП: 22698580
NCBI: 1860146

Поширення

Вид був ендеміком Нової Зеландії. До появи європейців був досить поширений на архіпелазі. Мав три підвиди на кожному з основних островів Нової Зеландії: Північному, Південному і на острові Стюарт. Через завезення чужорідних хижих ссавців, чисельність птаха почала зменшуватися. До кінця XIX століття вид вже став рідкісним. У 1951 році птаха востаннє спостерігали на острові Стюарт, у 1955 — на Північному острові, в 1968 — на Південному острові, а в 1972 році останні 6 представників виду загинули на крихітному острові Каймоху.

Підвиди

  • X. l. stokesi — Північний острів
  • X. l. variabilis — о. Стюарт та сусідні дрібні острови
  • X. l. longipes — Південний острів

Опис

Це дрібні птахи, завдовжки 7-10 см, вагою 16 г, з короткими хвостами і на довгих ніжках. У них були короткі, слабкі крила і вони погано літали. Дзьоб тонкий і довгий. У самців верх голови та маска на лиці були коричневі. Шия, спина, крила і хвіст були оливково-зеленого забарвлення. Надбрівна смуга, горло, груди та черево сірувато-білого відтінку. У самиць все тіло було коричневого кольору, лише черево світло-коричневе.

Спосіб життя

Птах мешкав у просторих лісах та рідколіссях. Активний вдень. Більшу частину дня проводив на землі у пошуках поживи. Живився комахами та іншими безхребетними. Утворював моногамні пари. Гніздо будували на землі під кущем або скелею. У гнізді було 2-5 яєць.

Примітки

  1. BirdLife International (2012). Xenicus longipes: інформація на сайті МСОП(версія 2013.2) (англ.) 26 листопада 2013
  2. Avibase

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.