Горбата черепаха Ернста

Горбата черепаха Ернста (Graptemys ernsti) — вид черепах з роду Горбата черепаха родини Прісноводні черепахи. Отримала назву на честь американського зоолога Карла Ернста. Інша назва «ескамбійська горбата черепаха» (за річкою Ескамбія).

?
Горбата черепаха Ернста

Горбата черепаха Ернста
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Інфратип: Хребетні (Vertebrata)
Клас: Плазуни (Reptilia)
Ряд: Черепахові (Testudines)
Підряд: Прихованошийні черепахи (Cryptodira)
Родина: Прісноводні черепахи
Рід: Горбата черепаха
Вид: Горбата черепаха Ернста
Graptemys ernsti
Lovich & McCoy, 1992
Посилання
Вікісховище: Graptemys ernsti
Віківиди: Graptemys ernsti
EOL: 456485
ITIS: 551768
МСОП: 9500
NCBI: 33565

Опис

Загальна довжина карапаксу коливається від 15 до 28,5 см. Спостерігається статевий диморфізм: самиці значно більші за самців. Голова широка, невелика. Карапакс дахоподібний, розділений темним гребінчастим кілем на дві частини. У самиць більш масивні білясті щелепи, ніж у самців. У обох статей присутній абсолютно плаский пластрон.

На голові за очима є кругла оливково-жовта пляма, з якого розходяться 2 променя вправо і вліво від орбіти ока. Карапакс оливковий. На крайових щитках розташовані темні цятки на стику 2-х щитків і жовта вертикальна смуга на кожному крайовому. На карапаксі можуть бути світлі кола та плями. Пластрон світло-жовтий з темним малюнком. Забарвлення шкіри коливається від коричневого до оливкового кольору з світло-жовтими або зеленувато-жовтими поздовжніми смужками.

Спосіб життя

Полюбляє широкі струмки, ріки з піщаним або гальковим дном. Часто черепахи вилазять на сушу погрітися. Особини з довжиною панцира менше 10 см більшою мірою комахоїдні. У старшому віці в раціон входять риба, молюски, зокрема черевоногі, двостулкові, лангусти.

Самці стають статевозрілими у 3—4 роки при довжині карапакса мінімум 8 см. Самиці — при довжині не менше 22 см і віком близько 14 років. Сезон парування та відкладання яєць починається з квітня і по липень. При залицянні самець запливає перед самицею і починає швидко качати головою, поки самиця не погодиться спаровуватися з ним. Самиця за сезон робить до 7 кладок по 7 яєць. Для самиць не важливий час дня при відкладання яєць. Розмір яєць 39×26 мм. Термін інкубації 74—79 днів при 23 — 31 °C.

Черепашенята з'являються з жовтковим мішком на пластроні розміром 12—15 мм, який пропадає через 3 дні. Малюки не зимують у яйцях, а відразу після вилуплення поспішають до води.

Розповсюдження

Мешкає у річці, що протікають по Флориді та Алабамі (США).

Джерела

  • Ennen, Joshua R.; Jeffrey E. Lovich, Brian R. Kreiser, W. Selman, Carl P. Qualls 2010. Genetic and Morphological Variation Between Populations of the Pascagoula Map Turtle (Graptemys gibbonsi) in the Pearl and Pascagoula Rivers with Description of a New Species. Chelonian Conservation and Biology. 9 (1): 98-113. DOI:10.2744/CCB-0835.1
  • van Dijk, P.P. 2011. Graptemys ernsti. In: IUCN 2012
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.