Горизонт (супутник)

«Горизонт» - супутники зв'язку на геостаціонарній орбіті, які призначалися для забезпечення телефонно-телеграфного зв'язку, передачі програм центрального, республіканського та регіонального телебачення, а також зв'язку морських суден з береговими станціями «ІДС» імені академіка М.Ф. Розроблено і проводилися в НПО ПМ починаючи з середини 70-х років минулого сторіччя.

Горизонт
Основні параметри
Повна назва Горизонт
Виготівник НПО ПМ
Штучний супутник Землі
Тривалість польоту 3 років
Технічні параметри
Маса 2300 ± 25
Джерела живлення Сонячні батареї
Платформа КАУРОВ-3
Транспондери
Транспондери 6 (C) , 1 (Ku)

Всього були запущені 33 апарату (перший запуск 19.12.1978 г, останній запуск 06.06.2000 г). Ще два запуски були невдалими

Призначення та історія

КА «Горизонт» були спроектовані для розширення можливостей космічного апарату подвійного призначення «Радуга», так як одного цивільного транспондер а цього супутника Міністерству зв'язку СРСР не вистачало. Крім того, потрібен був КА працює в Ku-діапазон е (14/11 ГГц) для прийому на невеликі земні антени.

Чотири нові супутники були виведені на орбіту в 1978-1980 років до відкриття Олімпіади 1980 року в Москві і реалізували в поєднанні з «Екранами» схему «пятізонового мовлення» : територія СРСР була розділена на п'ять зон і на кожну зону транслювався свій (з урахуванням місцевого часу) варіант програми Центрального телебачення

Крім того, з 1988 р. через «Горизонт» діяла система «Океан» (1.5/1.6 ГГц) для забезпечення зв'язку з рухомими засобами.

У пострадянський час, супутники використовувалися для розподілу програм ОРТ та РТР в Росії від 14 з. д. до 145 градусів в. д. Найпотужніший транспондер C-діапазон а використовувався ОРТ. Ще один транспондер на більшості супутників обслуговував РТР. Супутники використовувалися також для мовлення радіостанцій «Радіо Росії» і «Маяк». Регіональні ретрансляційні центри приймали ці сигнали за допомогою Антена діаметром 7-12 метрів.

Конструкція

КА «Горизонт» були засновані на супутниковій платформі КАУРОВ-3 і оснащувалися шістьма транспондер ами C-діапазон а і одним транспондер ом Ku-діапазон а.

Точки стояння КА «Горизонт»

  • Горизонт-37 (14 з.д.)
  • Горизонт-44 (14 с.д.)
  • Горизонт-40 (103 в.д.)
  • Горизонт-36 (140 в.д.)
  • Горизонт-43 (140 в.д.)
  • Горизонт-45 (145 в.д.)

Див. також

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.