Гориславичі (Мостиський район)

Горислави́чі село в Україні, у Мостиському районі Львівської області. Населення становить 233 особи. Орган місцевого самоврядування - Гусаківська сільська рада.

село Гориславичі
Країна  Україна
Область Львівська область
Район/міськрада Мостиський район
Рада Гусаківська сільська рада
Основні дані
Засноване 1940
Населення 233
Площа 1,243 км²
Густота населення 187,45 осіб/км²
Поштовий індекс 81353[1]
Телефонний код +380 3234
Географічні дані
Географічні координати 49°41′58″ пн. ш. 23°00′34″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
234 м
Місцева влада
Адреса ради 81353, Львівська обл., Мостиський р-н, с.Гусаків
Карта
Гориславичі
Гориславичі
Мапа

Географія

Село знаходиться на відстані 0,8 км від траси Львів-Добромиль.

Через село протікає річка Бухта. Бу́хта — річка в Україні, у межах Мостиського району Львівської області. Права притока Вігору, (басейн Вісли). Довжина 26 км. Площа водозбірного басейну 151 км?. Похил річки 3 м/км. Долина коритоподібна, завширшки 0,8-2,5 км. Річище звивисте, завширшки до 10 м. Заплава у нижній течії місцями заболочена. Живлення переважно дощове і снігове Бухта бере початок на північ від села Верхівців, на схилах Головного європейського вододілу. Тече спочатку на північ, потім на північний захід, у середній та нижній течії на захід, у пригирловій частині — на південний захід. Впадає до Вігору біля південно-західної частини с. Цикова, при польсько-українському кордоні. Річка протікає через такі села: Боляновичі, Золотковичі, Гориславичі, Гусаків, Храпличі, Поповичі, Циків.

Історія

За переказами це старе княже село, про що свідчить сама назва. У історичній літературі князів Ольговичів іронічно називають Гориславичами. Автор «Слова о полку Ігоревім» назвав засновника цього роду, Олега Святославича, Олегом Гориславичем, за надмірну жадобу влади і розхитування цілісності Київської Русі. Ольговичі — руські князі династії Рюриковичів, нащадки Олега Святославича, онука Ярослава Мудрого. Перша згадка про них міститься в Іпатіївському літописі під 1116 роком. Можна припустити, що село було засновано в XI столітті.

На старому цвинтарі с. Гориславичі є могила невідомого вояка (або вояків), які загинули біля с. Гусаків в зимі 1918,або навесні 1919 р. У селі у 1944—1945 рр.була вишкільна криївка з приміщенням для навчання 15 боївкарів. Ця криївка не знайдена й досі.

Пам'ятки

В селі стоїть дерев'яна церква св. Покрови, збудована в 1929 р. Церква розташована за 1,3 км від асфальтованої дороги. Справді, будівля розташована на невеликій ділянці з трьох сторін оточена високими деревами. Вперше місцева церква згадується у документах 1589 року. Попередня дерев'яна святиня, оцінена в документах 1804 року як стара, майже повністю була знищена під час першої світової війни. Існуюча дерев'яна церква була зведена у 1929 році (цифри року будівництва прикрашали вхідні двері церкви, поки в 2010р їх не поміняли на нові.). Від 1963 по 1989 роки стояла зачиненою і використовувалася на колгоспний склад.

Персоналії

В цьому селі народився Копитко Богдан Іванович, учений в галузі математики. Попри поширення інформації, що Богда́н Іванович Копитко народився 9 травня 1954 в селі Гориславичі, ніхто з місцевих не знає і не пам'ятає про нього.

Примітки

Посилання


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.