Городок (смт)

Городок селище міського типу в Україні, в Житомирському районі Житомирської області. Виникло 1969 року як закрите військове містечко Макарів-1. З 2012 року — селище міського типу, до того відносилось до Київської області (незважаючи на розташування на території Житомирщини) і вважалося частиною смт Макарів.

смт Городок
Країна  Україна
Область Житомирська область
Район/міськрада Житомирський район
Громада Городоцька селищна громада
Код КАТОТТГ:
Основні дані
Засноване 1969
Статус із 2012 року
Площа 15,14 км²
Населення 2631 (01.01.2016)
Поштовий індекс 12265
Телефонний код +380 4132
Географічні координати
Водойма Тетерів
Відстань
Найближча залізнична станція: Тетерів
До станції: 25 км
До райцентру:
 - автошляхами: 23 км
До обл. центру:
 - фізична: 17 км
 - залізницею: 183 км
 - автошляхами: 95 км
Селищна влада
Адреса Житомирська обл., Радомишльський р-н, смт Городок, вул. Поштова, 23
Голова селищної ради Сопурко Олександр Андрійович
Карта
Городок
Городок

Городок у Вікісховищі

Селище Городок розташовано в Житомирському (до 2020 року — Радомишльському) районі Житомирської області на території загальною площею 1514 га. Незначна частина незаселеної території селища (1/6 загальної території) розташована на території Макарівського району Київської області.

На території населеного пункту проживає 2631 громадянин та знаходиться 27 багатоквартирних житлових будинків на 973 квартири, об'єкти соціально-культурної сфери: дитячий садок, загальноосвітня середня школа, музична школа, будинок офіцерів, магазин, військовий лазарет (закритий у 2013 році) з 2014 працює амбулаторія, поштове відділення, шкільна їдальня.

Селище обладнане під'їзними шляхами, системами теплопостачання і енергопостачання, очисними спорудами

Історія

Селище Городок (у минулому військове містечко Макарів-1) побудували 1969 року як секретне військове містечко за розпорядженням Брежнєва.[1] На території містечка було розташовано дві військові частини (одна займалася обслуговуванням ядерної зброї, у другій розміщались військові сейсмологи) та завод залізобетонних конструкцій. Левову частину фахівців в обох частинах складали офіцери. Жителями містечка були військові, цивільний обслуговчий персонал, працівники заводу, їх дружини та діти. Багато хто з них живе тут і досі. Стороннім потрапити в Макарів-1 було дуже важко — треба було за місяць до поїздки подавати заявки. Життя в такій ізоляції більше нагадувало ув'язнення[1]. Місто підпорядковувалося лише Москві, зокрема дітям у макарівській школі видавали московські атестати. Школа мала московський №177.[1]. Зараз це Городоцька ЗОШ 1-3 ступенів[2].

5 липня 2012 року рішенням Верховної Ради поселенню присвоєно назву Городок.[3]

16 серпня 2012 року Житомирська обласна рада утворила Городоцьку селищну раду і віднесла селище до категорій селищ міського типу.[4][5]

Галерея

Примітки

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.