Готова-Дангел

Ялиця національного парку Готова-Дангел (алб. Parku Kombëtar "Bredhi i Hotovës-Dangëlli") є найбільшим національним парком в Албанії, розташований в окрузі Гірокастра з площею 34 361 ha (343 610 км2).[2] Свою назву парк отримав від ялиці Готова, яка вважається одним із найважливіших середземноморських рослинних реліктів країни. Хоча він охоплює горбисту та гірську місцевість, складену відкладеннями вапняку та пісковику, з численними долинами, каньйонами, ущелинами, річками та густими листяними та хвойними лісами.[3] Міжнародний союз охорони природи (МСОП) відніс парк до категорії II. До складу парку входять також 11 пам'яток природи.

Каньйон Ленгаріка на Ялиці національного парку Готова
Готова-Дангел
Категорія МСОПII (Національний парк)
40°18′12″ пн. ш. 20°24′39″ сх. д.
Розташування: Гірокастра, Корча
Найближче місто: Пермет
Площа: 34,3611 км² і 34 361,1 га[1]
Заснований: 1996
Керівна
організація:
Національне агентство природоохоронних територій
Країна  Албанія[1]

 Готова-Дангел у Вікісховищі

Парк височіє над дуже віддаленим гірським регіоном Немерчка і Томорр між долиною Аоос на заході, Лесковик на півдні, Ерсека на південному сході та долиною Осум на північному сході. Недалеко від Петрана розташований вузький і глибокий каньйон Ленгаріка з численними печерами та термальними джерелами, такими як Banjat e Bënjës. У межах парку є численні села, зокрема Фрашер, яке добре відоме, розташоване в самому центрі парку. З точки зору гідрології, Аоос є головною річкою, що формує західну межу парку, протікає через Пермет до впадіння в Адріатичне море.[4]

У парку середземноморський клімат із помірною дощовою зимою та сухим, теплим або спекотним літом. Узимку відвідувачі можуть оцінити сніжний покрив, що вкриває ялиці, а влітку — велику кількість свіжого повітря, як втечу від албанської літньої спеки. Його середня місячна температура коливається в межах 3 °C (37 °F) у січні та 30 °C (86 °F) у серпні з річною кількістю опадів від 500 millimetres (20 inches) до 1 800 millimetres (71 inches) залежно від географічного регіону та переважаючого типу клімату.[3]

Завдяки сприятливим екологічним умовам і мозаїчному поширенню різних типів біотопів він характеризується виключно багатим і різноманітним тваринним світом. Ліси є найважливішими місцями проживання таких ссавців, як дика кішка, козуля, кабан, червона білка, євразійська видра та борсук. Бурого ведмедя, сірого вовка та червоної лисиці також можна побачити на пасовищах у глибині лісу.[5] Старі дерева, що ростуть по всьому парку, зберігають різноманітні види птахів. Найпомітнішими серед них є беркут, філін, сипух, яструб-перепелятник, єгипетський гриф, пустельга, сокіл-ланнер тощо.

Привабливість

  • Будинок-музей братів Фрашері у Фрашері, реконструйований у 1970-х роках албанським урядом. У музеї представлені документи, фотографії та скульптури про походження братів Фрашері та їх внесок в албанське Відродження.
  • Каньйон Лангаріка ідеально підходить для рафтингу
  • Османський міст Катю та термальні води Бенджа
  • Різноманітні маршрути навколо області позначені тут

Як і всюди в Албанії, цьому національному парку загрожує будівництво дамб гідроелектростанцій уздовж каньйону Лангаріка. Екологи кидають виклик такій діяльності, проводячи протести в Тірані, оскільки в постраждалому районі тривають роботи, які можуть зашкодити екосистемам і життєдіяльності тих, хто обслуговує туристичну індустрію.

Див. також

Посилання

  1. Nationally designated areas (CDDA)
  2. Vlerësimi Strategjik Mjedisor për Planin e Integruar Ndersektorial te Bregdetit (PDF). planifikimi.gov.al (Albanian). с. 44. Архів оригіналу за 28 жовтня 2017. Процитовано 27 жовтня 2017.
  3. Ministry of Environment and European Union. Bredhi i Hotoves - Dangelli National Park Management Plan (PDF) (English). с. 21.
  4. Ministry of Environment and European Union. Bredhi i Hotoves - Dangelli National Park Management Plan (PDF) (English). с. 22.
  5. Ministry of Environment and European Union. Bredhi i Hotoves - Dangelli National Park Management Plan (PDF) (English). с. 33.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.