Готфрід Ахенвалль

Біографія

Ахенвалль народився 20 жовтня 1719 року в Ельблонг в родині купця. З 1738—1740 рр., у місті Єна, вивчав історію, філософію, математику, фізику, потім, у Галле (Саксонія-Ангальт) почав заглиблюватися в юриспруденцію та державознавство, хоча, занять історією не закинув. В 1742 р. Ахенвалль, на короткий проміжок часу, повернувся в Єну, після чого продовжив своє навчання в Лейпцизькому університеті. В 1746 р. він став доцентом в Марбурзі. В 1748 р. став екстраординарним професором в Ґеттінґені і з 1753 р. був ординарним професором юриспруденції та філософії. Там же заснував Ґеттінґенську школу статистики, найвідомішим членом якої став Шльоцер А. Л. На королівську дотацію від Георга III, з метою обміну досвідом, в 1751 і 1759 рр. здійснював подорожі до Швейцарії, Франції і Англії.

Ахенвалль помер в результаті запалення легенів в 1772 році.

Праця та особисте життя

У своїй науковій роботі Ахенвалль слідував за засновником державознавства Германом Конрінгом і вперше систематично виклав цю дисципліну, притому вже німецькою, а не латинською мовою. І по Конрінгу і по Ахенваллю метою статистики був: опис клімату, географічного положення, політичної структури економіки даної держави, оцінка його населення і повідомлення відомостей з його історії; співвідношення між кількісними даними не вивчалися.

Ахенвалль був одружений тричі. Перший раз з поетесою Софі Елеонора, яка померла після двох років шлюбу в 1754 році від пологової гарячки. Після її смерті він одружився з Луїзою Мозер, дочкою експерта з конституційного права Йоганна Якоба Мозера. Третій шлюб Ахенвалль уклав із Софією, дочкою мисливця (єгеря), таємною придворною палати з Готи. В цілому, у нього було п'ятеро дітей від трьох шлюбів.

Бібліографія

  • «Abriß der neuen Staatswissenschaft der vornehmen Europäischen Reiche und Republiken» (1749)
  • «Naturrecht» (1750)
  • «Jus Naturae» (2 vol., 1755-56)
  • «Grundsätze der Europäischen Geschichte, zur politischen Kenntnis der heutigen vornehmsten Staaten» (1754)
  • «Entwurf der Europäischen Staatshändel des 17. und 18. Jahrhunderts» (1756)
  • «Staatsklugheit nach ihren ersten Grundsätzen» (1761)
  • «Juris gentium Europaei practici primae lineae» (1775)

Примітки

Література

  1. Герасимов Б. И., Гурова Л. Г., Дробышева В. В., Золотухина В. М. Макроэкономическая региональная статистика, издательство ТГТУ, Тамбов, 2004.
  2. Энциклопедический словарь Брокгауза и Ефрона: В 86 томах (82 т. и 4 доп.). — СПб., 1890—1907
  3. Шейнин О. Б. Статьи по истории теории вероятности и статистики. Переводы с английского, Берлин, 2007
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.