Греф Герман Оскарович

Герман Оскарович Греф (рос. Греф Герман Оскарович, нар. 8 лютого 1964 року, Панфілово, Павлодарська область, Казахська РСР, СРСР) російський державний діяч, політик німецького походження. Голова Сбербанку Росії і голова правління Сбербанку Росії з 28 листопада 2007 року.

Герман Греф
нім. Herrmann Gräf
Герман Греф
Голова Сбербанку Росії
Нині на посаді
На посаді з 28 листопада 2007
Попередник Андрій Казьмін
Міністр економічного розвитку та торгівлі РФ
18 травня 2000  24 вересня 2007
Президент Володимир Путін
Прем'єр-міністр Михайло Касьянов
Михайло Фрадков
Попередник посаду заснована
Наступник Ельвіра Набіулліна
Народився 8 лютого 1964(1964-02-08) (58 років)
Панфілово, Павлодарська область, Казахська РСР
Відомий як економіст, банкір, політик
Країна СРСР і Росія
Освіта Омський державний університет (1990) і Санкт-Петербурзький державний університет
Політична партія КПРС і Leningrad Popular Frontd
У шлюбі з 1) Олена Великанова
2) Яна Греф
Діти син Олег (від першого шлюбу)
дочка (від другого шлюбу)
Професія правознавець
Нагороди
Орден Олександра Невського
Офіцер ордена Почесного легіону
Підпис
Висловлювання у Вікіцитатах

Медіафайли у Вікісховищі

Життєпис

Народився 8 лютого 1964 в Павлодарській області Казахської РСР. Етнічний німець.

Закінчив Омський державний університет за спеціальністю «правознавство» в 1990, аспірантуру Санкт-Петербурзького державного університету в 1993.

У 1982—1984 служив в армії.

У 1991—1994 — юрисконсульт районної адміністрації, начальник агентства Комітету з управління міським майном в Петродворцовому районі Санкт-Петербурга.

З 1994 був заступником голови, директором департаменту нерухомого майна Комітету з управління міським майном мерії Санкт-Петербурга.

У липні 1997 призначений першим заступником голови цього комітету.

З 29 серпня 1997 по 1998 — віце-губернатор — голова Комітету з управління міським майном Адміністрації Санкт-Петербурга і Ради з реформування підприємств при Уряді РФ.

З 12 серпня 1998 — перший заступник Міністра державного майна Російської Федерації.

Голова некомерційного фонду «Центр стратегічних розробок» (з грудня 1999 по травень 2000).

18 травня 2000 року Указом Президента РФ Володимира Путіна призначений міністром економічного розвитку і торгівлі РФ. 24 лютого 2004 Указом Президента РФ В.Путина відправлений у відставку.

9 березня 2004 року новопризначений міністром економічного розвитку і торгівлі РФ. У травні 2004 зберіг свою посаду в новому кабінеті Михайла Фрадкова. Як міністр Греф проводив політику накопичення бюджетних коштів від прибутку з продажів енергоносіїв. Разом з Олексієм Кудріним, міністром фінансів, був ініціатором створення Стабілізаційного фонду для виплат за зовнішнім боргом. Завдяки високим цінам на нафту, розмір Стабфонда незабаром значно перевищив розмір зовнішнього боргу Росії. Всупереч думці критиків уряду, Греф і Кудрін не стали активно витрачати кошти Стабілізаційного фонду, а продовжували накопичення з метою вкладати ці кошти в цінні папери для подальшого збільшення фонду.

Греф також був основним лобістом входження Росії в Світову Організацію Торгівлі.

24 вересня 2007 року, після відставки уряду Михайла Фрадкова, Греф не увійшов до нового кабінету міністрів. Натомість він був вибраний головою правління Сбербанку Росії. Колишній глава банку, Андрій Казьмін, був переведений на роботу в Пошту Росії, що викликало незадоволеність провідних менеджерів банку, що проголосували проти Грефа.

Є членом ради директорів багатьох державних компаній, Газпром, Связьінвест.


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.