Гробниці імператорів династії Мін

Гробниці імператорів династії Мін (кит. 明 十三陵, піньїнь: Ming shisan ling, «Тринадцять мінських гробниць»)  — комплекс мавзолеїв тринадцяти імператорів китайської династії Мін (XV-XVII ст.) (починаючи з третього імператора цієї династії, Чжу Ді). Комплекс розташований на схилах гір Тяньшоу в Чанпінському районі Пекіна, за 50 км на північ від центру Пекіна.

Гробниці імператорів династій Мін і Цін
Imperial Tombs of the Ming and Qing Dynasties [1]
Світова спадщина
Квадратний павільйон з черепаховою стелою біля входу в похоронний комплекс. (Аналог павільйону Сифанчен в Нанкіні)
40°15′12″ пн. ш. 116°13′03″ сх. д.
Країна  КНР
Тип Культурний
Критерії (i)(ii)(iii)(iv)(vi)
Об'єкт  1004-004
Регіон Азія і Океанія
Зареєстровано: 2000 (24 сесія)

Розташування на карті Китаю

 Гробниці імператорів династії Мін у Вікісховищі

Цей мавзолейний комплекс  — один з основних компонентів пам'ятника Всесвітньої спадщини «Гробниці імператорів династій Мін і Цін», в який також включений мавзолей Сяолін першого імператора цієї династії Чжу Юаньчжана (поблизу його столиці, Нанкіна), гробниці деяких інших мінських діячів, а також мавзолеї династії Цін в Маньчжурії і під Пекіном. Зауважимо, що другий мінський імператор, Чжу Юньвень, мавзолею не має у зв'язку з обставинами його зміщення третім імператором, Чжу Ді.[2]

Місце для поховання було вибране імператором Чжу Ді після того, як він переніс столицю Китаю з Нанкіна до Пекіна. Йому довелося по душі те, що ділянка захищена від «згубних впливів півночі» гірським ланцюгом. Розташування імператорських могил також є класичним втіленням принципів феншуя.

Тринадцять мавзолеїв розташовані на одній ділянці, відгородженому від сторонніх очей високою стіною, і мають загальну «священну дорогу» (шеньдао), заставлену статуями реальних і міфічних тварин. [2]

У XX столітті три гробниці були розкриті і досліджені археологами, проте в 1989 р. археологічні дослідження на території комплексу були припинені і з тих пір не поновлювалися.

Примітки

  1. * Назва в офіційному англомовному списку
  2. Eric N. Danielson, «The Ming Ancestor Tomb» (Гробница предков династии Мин)

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.