Громадське ТБ Дніпро

Громадське ТБ Дніпро (hromadske.dp.ua) — громадянська ініціатива зі створення незалежного медіа у Дніпрі. Розпочало свою роботу під час Євромайдану. Основні завдання проєкту — надання оперативної та неупередженної інформації про важливі соціальні, політичні, економічні події регіону, боротьба з дискримінацією, висвітлення проблем незахищених верств населення.

Громадське ТБ Дніпро
Країна Україна
Місто реєстрації Дніпро
Початок мовлення 2014 р.
Фінансування гранти та краудфандинг
Мова мовлення українська
Інтернет http://hromadske.dp.ua/

Діяльність

Громадське ТБ Дніпро фінансувалося в рамках проєкту «Громадське Network» від Європейського Союзу. У 2016 році співпраця з Громадським телебаченням була припинена після звільнення Романа Скрипіна з нього[1]. Після цього телебачення розвивалося самостійно. До червня 2019 передачі готували чотири співробітники, які публікували на ютубі й фейсбуку.[2] Після цього інформація на них не оновлювалася.

Проєкти

  • «Дніпро. Зміни» — це медіа-проєкт, який має на меті документувати та намагатися зрозуміти зміни, які відбуваються з містом у ці складні та цікаві часи, а також допомагати громаді виробити більш ефективні стратегії планування та здійснення цих змін[3]. У рамках проєкту журналісти готують новиннєві сюжети, проводять онлайнові ефіри та офлайнові події.
  • «Переселенці. Новий старт» — це історії людей, які через анексію Криму та воєнній дії на сході України змушені були змінити своє життя, проте знайшли в собі сили для нового старту в іншому місці[4].
  • «Моя нова поліція» — проєкт розпочався у січні 2016 р. після того, як патрульні поліцейські Дніпра склали присягу. Мав на меті висвітлення діяльності новоствореної структури[5].
  • «Невидимі на війні» — висвітлення проблем гендерної дискримінації жінок у лавах армії та добровольчих батальйонів[6].
  • «Задзеркалля» — цикл інтерв'ю з людьми, які змогли змінити свою думку, спромоглися зрозуміти іншого, прийняли важливе для себе рішення. Іноді із загрозою для життя[7].
  • «Голодомори» — історії людей, що вистояли під час масового знищення голодом. Підготовлено спеціально до Дня пам'яті жертв голодоморів. Кожен із цих сюжетів дістав назву їжі, яка рятувала життя його героям[8].

Див. Також

Примітки

  1. “Громадське ТБ. Дніпро” і “Громадське телебачення” припинили співпрацю. Інститут масової інформації. 8 грудня 2016. Процитовано 12 березня 2020.
  2. Каміла Грабчук (11 червня 2019). Network error. Що сталося з «громадськими» в регіонах. MediaLab. Процитовано 12 березня 2020.
  3. Дніпро. Зміни (uk-UA). Процитовано 14 грудня 2017.
  4. Громадське ТБ Дніпро (5 жовтня 2016). Переселенці. Новий старт: Гриби Донбасу. Процитовано 14 грудня 2017.
  5. Громадське ТБ Дніпро (12 квітня 2016). Нічний патруль. Випуск 3. Процитовано 14 грудня 2017.
  6. Громадське ТБ Дніпро (15 грудня 2016). Невидимі на війні: Марія Берлінська, аеророзвідка. Процитовано 14 грудня 2017.
  7. Громадське ТБ Дніпро (25 травня 2015). Задзеркалля: колишні противники. Процитовано 14 грудня 2017.
  8. Громадське ТБ Дніпро (23 листопада 2017). Голодомори. Перепічка з тирси. Процитовано 14 грудня 2017.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.