Гута Обединська

Гу́та Обединська село в Україні, у Жовківському районі Львівської області. Населення становить 153 особи. Орган місцевого самоврядування - Потелицька сільська рада.

село Гута Обединська
Країна  Україна
Область Львівська область
Район/міськрада Жовківський район
Рада Потелицька сільська рада
Код КАТОТТГ UA46060390130066156
Основні дані
Населення 153
Площа 2,6 км²
Густота населення 58,846 осіб/км²
Поштовий індекс 80320[1]
Телефонний код +380 3252
Географічні дані
Географічні координати 50°09′57″ пн. ш. 23°30′18″ сх. д.
Відстань до
обласного центру
від Львова 75.1 км
Відстань до
районного центру
від Жовкви 52.7 км
Найближча залізнична станція Рава-Руська
Відстань до
залізничної станції
12.6 км
Місцева влада
Адреса ради 80320, Львівська обл., Жовківський р-н, с.Потелич
Карта
Гута Обединська
Гута Обединська
Мапа

Історія

Джерела

Слово "гута" походить від склоробної майстерні, де виробляли гутне скло. На території України гути будували ще за часів Київської Русі. Назва багатьох населених пунктів в Україні, Білорусі, Польщі, Чехії та на інших слов'янських землях. В Україні — місця, де виробляли скло й речі з нього, а згодом-склоробні заводи. Пізніше Гутами почали називати й деякі села, що виникли на місці гут. На території України 90 населених пунктів, що називається Гутами або мають назви, похідні від слова «гута». Збереглося багато й урочищ, назви яких пов'язані з цим терміном: Гутище, Гутисько тощо.

«Географічний словник Королівства Польського та інших земель слов'янських» так описує село Гута Обединська:

Гута Обединська (пол. Huta Obedyńska) — село в Рава-Руському повіті, двірська власність становить 404 моргів, селянська власність 384 морги, римо-католицьке населення становить 131 чоловік, які належать до парафії в Потеличу, що знаходиться на відстані 6 км, греко-католики належать до парафії в Смолині, що знаходиться на відстані 3 км повітовий суд знаходиться в Немирові, пошта в Потеличі. В селі знаходиться початкова школа. Загальноосвітня школа знаходиться в селі Потеличі, а лікарня знаходиться в Раві-Руській у відстані 12 км. Основним видом діяльності є сільське господарство. Власником двірської власності є Фелікс Білинський.

Примітки

Бібліографія

  • Słownik geograficzny Królestwa Polskiego i innych krajów słowiańskich, wyd. pod red. F. Sulimierskiego, B. Chlebowskiego, J. Krzywickiego i W. Walewskiego, Warszawa 1880—1902, t. 1-15.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.