Дайч Самуїл Аронович

Дайч Самуїл Аронович (1 березня 1928, Київ — 6 червня 1988, Львів) — український органіст, піаніст і музичний педагог.

Дайч Самуїл Аронович
Основна інформація
Дата народження 1 березня 1928(1928-03-01)
Місце народження Київ, Українська СРР, СРСР
Дата смерті 6 червня 1988(1988-06-06) (60 років)
Місце смерті Львів, Українська РСР, СРСР
Поховання Янівський цвинтар
Громадянство СРСР
Професії піаніст
Освіта Національна музична академія України імені П. І. Чайковського
Жанри барокова музика і класична музика

Народився в сім'ї службовців. Почав навчатися музики в 1936 році в київській музичній школі ім. М. В. Лисенка по класу фортепіано Б. Милича. У червні 1941 року сім'я евакуювалася до Пермі. Сюди були евакуйовані деякі вищі і середні музичні навчальні заклади з Москви, Ленінграда і Києва, місто стало одним з центрів музичної культури. У Пермі С. Дайч навчався в загальноосвітній школі та музичному училищі по класу фортепіано: він потрапив у клас професора Ленінградської консерваторії, відомого органіста та піаніста Ісая Браудо. Це визначило подальшу долю С. Дайча як органіста.

У червні 1944 року разом з родиною С. Дайч повернувся до Києва і продовжив навчання в Київській консерваторії по класу фортепіано у Абрама Луфера. Але бажання стати органістом перемогло, і в 1947 році він перевівся до Ленінградської консерваторії в клас фортепіано і органу професора І. Браудо. У 1951 році, закінчивши консерваторію по класу фортепіано, за розподілом він приїхав до Львова, де працював солістом-піаністом і концертмейстером Львівської філармонії, а пізніше — педагогом по класу фортепіано в спеціальній музичній школі і продовжував навчатися в аспірантурі по класу органа при Ленінградській консерваторії, яку закінчив в 1955 році. З 1961 року працював старшим викладачем Львівської консерваторії ім. М. В. Лисенка.

Виконавська діяльність Дайча як органіста почалася в 1962 році. Органні концерти Дайча регулярно проходили в багатьох містах СРСР, в тому числі в Домському соборі (Рига), концертному залі ім. Д.Шостаковича Ленінградської філармонії. Основою репертуару Дайча були твори І. С. Баха і композиторів добахівської пори. Значне місце в репертуарі займали також композиції радянських, зокрема українських авторів: М. Колесси, В. Губи, Л. Дичко, Г. О. Мушеля, Б. Тищенко та інших. Гру С. Дайча відрізняли високий професіоналізм, повага до авторського задуму, масштабність прочитання, віртуозність, точна пальцева атака, активне використання педалі, рельєфність музичного фразування.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.