Дарослав Торунь

Дарослав Єжи Торунь (пол. Darosław Jerzy Toruń, 1952, Вроцлав) — польський письменник-фантаст, перекладач та автор рольових ігор.

Дарослав Торунь
пол. Darosław Toruń
Ім'я при народженні Darosław Jerzy Toruń
Народився 1952(1952)
Вроцлав
Громадянство  Польща
Діяльність прозаїк, перекладач, автор рольових ігор
Alma mater Варшавський університет
Мова творів польська
Роки активності 1977
Напрямок проза
Жанр фантастичне оповідання, переклад, створення рольових ігор
Нагороди

Біографія

Дарослав Торунь народився у Вроцлаві. Він закінчив економічний факультет Варшавського університету за спеціальністю «політична економія». Після закінчення університету деякий час працював у міністерстві машинобудування, пізніше, з 1983 року, перейшов на журналістську роботу до журналу «Fantastyka», де був керівником відділу закордонної літератури. У 1993—1999 Торунь працював головним редактором журналу «Magia i Miecz», який повністю присвячений фантастиці та рольовим іграм.

Як письменник-фантаст Дарослав Торунь дебютував у 1977 році оповіданням «Історія з незвичайним закінченням» (пол. Historia z nieżyciowym zakończeniem), надрукованим у журналі «Nowy Wyraz». Він є автором ще двох фантастичних оповідань: «Єдиний правдивий» (пол. Jedyny prawdziwy) та «Тест 54842» (пол. Test 54842), надрукований у польських антологіях фантастики та журналах. Проте більш відомим Дарослав Торунь є як перекладач фантастичних творів, переважно з англійської та російської мов. Найбільш відомим є його переклади фантастичних творів польською мовою, зокрема Пола Андерсона «Королева повітря і темряви» і «Три серця та три лева», та Едгара Райса Барроуза «Принцеса Марса». Дарослав Торунь також є відомим у Польщі розробником рольових ігор, зокрема «Кристали часу» та «У степу широкому».

Нагороди

30 жовтня 2007 року з нагоди 25-річчя журналу «Fantastyka» міністр культури та національної спадщини Польщі Казімеж Міхал Уяздовський нагородив Дарослава Торуня Нагрудним знаком «За заслуги перед польською культурою».[1]

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.