Дафна Коллер

Дафна Коллер (англ. Daphne Koller, нар. 27 серпня 1968) — ізраїльсько-американська професорка факультету інформатики Стенфордського університету, стипендіатка фонду Мак-Артура, співзасновниця освітньої платформи Coursera. Основною галуззю досліджень Коллер є штучний інтелект[2] і його застосування в біомедицині[3][4].

Дафна Коллер
Daphne Koller

Дафна Коллер
Народилася 27 серпня 1968(1968-08-27) (53 роки)
Єрусалим, Ізраїль
Країна  Ізраїль
 США
Національність Ізраїль
Діяльність інформатикиня, інженерка, artificial intelligence researcher, викладачка університету
Alma mater Єврейський університет та Стенфордський університет
Галузь Штучний інтелект
Заклад Стенфордський університет
Посада професор
Ступінь доктор філософії
Науковий керівник Джозеф Халпернd
Аспіранти, докторанти Ліза Ґетурd, Ben Taskard, Eran Segald, Mehran Sahamid, Alexander V. Kozlovd[1], Simon Tongd[1], Urszula S. Chajewskad[1], Avrom Jacob Pfefferd[1], Mehran Sahamid[1], Eran Segald[1], Xavier Philippe Boyend[1], Carlos Ernesto Guestrind[1], Uri Nahum Lernerd[1], Benjamin Taskard[1], Dragomir Anguelovd[1], Uri Nodelmand[1], Andrew Beckd[1], Suchi Sariad[1] і Su-In Leed[1]
Членство Національна інженерна академія США, Асоціація з розвитку штучного інтелекту і Американська академія мистецтв і наук
Відома завдяки: From Knowledge to Belief
Батько Dov Kollerd
Нагороди Стипендія МакАртура
Особ. сторінка ai.stanford.edu/~koller/

 Дафна Коллер у Вікісховищі

Член Національної інженерної академії США2011 року), член Американської академії мистецтв і наук2014 року).

Біографія

Дафна зростала у сім'ї науковців, з матір'ю-професоркою англійської мови і батьком-ботаніком. 1981-го у 12 років вона пробула рік у Стенфорді разом з батьком. Там вона почала програмувати на комп'ютері RadioShack одного з місцевих студентів. Після повернення у Ізраїль, Дафна повідомила батькові, що заняття в школі нудні для неї, і вона хоче займатися чимось більш цікавим в університеті. Дафні вдалося переконати батька, і вона почала вивчати інформатику і математику в Єврейському університеті в Єрусалимі. У 17 років здобула ступінь бакалавра й почала викладати курс баз даних в тому ж університеті. За рік здобула ступінь магістра й була призвана на строкову військову службу.

Коллер закінчила докторську дисертацію в Стенфордському університеті (1993) під керівництвом Джозефа Халперна[5] і продовжила дослідження у Берклі (1993-1995). У 1995 році Коллер приєдналася до викладацького складу у Стенфордському університеті.

У лютому 2004 року робота Коллер про Байєсівські мережі була відзначена журналом MIT Technology Review у статті «10 новітніх технологій, які змінять ваш світ»[6].

2004-го Коллер отримала стипендію Мак-Артура[7]. У 2007 році отримала першу премію ACM-Infosys розміром $150 000[8]. У 2009 році Дафна Коллер і Нір Фрідман опублікували книгу з графовими моделями[9]. У лютому 2012 року опублікувала курс з цього предмету на Coursera. У 2012 році Дафна та Ендрю Нг запустили безкоштовний навчальний онлайн-майданчик Coursera.

Дафна Коллер перебуває у шлюбі з Деном Авіда (Dan Avida), має двох дочок.

Примітки

  1. Математична генеалогія — 1997.
  2. Дафна Коллер у DBLP
  3. Дафна Коллер у PubMed
  4. Segal E., Shapira M., Regev A., Pe'er D., Botstein D., Koller D., Friedman N. Module networks: identifying regulatory modules and their condition-specific regulators from gene expression data. 
  5. Генеалогічне дерево академічних стосунків Дафни Коллер Архівовано 23 листопада 2013 у Archive.is(англ.)
  6. Wade Roush. 10 Emerging Technologies That Will Change Your World: Bayesian Machine Learning // MIT Technology Review.  2004. С. 40–41.
  7. Daphne Koller — MacArthur Foundation. 28 вересня 2004.
  8. Daphne Koller — ACM-Infosys Foundation Award in the Computing Sciences. 2007.
  9. Daphne Koller and Nir Friedman (2009). Probabilistic Graphical Models. MIT Press. ISBN 0-262-01319-3.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.