Біомедицина
Біомедицина (Медична біологія) — напрям медичної науки, яка застосовує біологічні та інші природничо-наукові принципи в клінічній практиці. Особливо це відноситься до біології та фізіології. Біомедицина також може відноситися до інших категорій в галузі охорони здоров'я і суміжних областей біології.
Біомедицина включає в себе безліч біомедичних дисциплін і спеціальностей, які зазвичай містять префікс «біо»:
- молекулярна біологія, біохімія, біофізика, біотехнології, клітинна біологія, ембріологія,
- нанобіотехнологія, біологічна інженерія, лабораторна медична біологія,
- цитогенетика, генетика, генотерапія,
- біоінформатика, біостатистика, системна біологія,
- мікробіологія, вірусологія, паразитологія,
- фізіологія, патологія,
- токсикологія і багато інших.
Медична біологія є наріжним каменем сучасної охорони здоров'я та лабораторної діагностики. Це стосується широкого спектра наукових і технологічних підходів: від in vitro діагностики до екстракорпорального запліднення, від молекулярних механізмів кістозного фіброзу до динаміки популяції вірусу ВІЛ, від розуміння молекулярних взаємодій до вивчення канцерогенезу, від нуклеотидного поліморфізму (SNP) до генної терапії.
Медична біологія, яка заснована на молекулярній біології, поєднує в собі всі досягнення молекулярної медицини при висвітленні структурних та функціональних взаємозв'язків людського генома, транскриптома, протеома, фізиома і метаболома з точки зору розробки нових технологій для прогнозування, діагностики і лікування.
Біомедицина включає в себе вивчення (патологічних) фізіологічних процесів методами біології, хімії та фізики. Підходи варіюються від розуміння молекулярних взаємодій до вивчення наслідків в природних умовах. Ці процеси досліджуються з точки зору розробки нових стратегій для діагностики та терапії.