Дегазація (значення)
- Дегазація — природні або штучні процеси видалення газів з їх джерел (вугільних пластів, рудних покладів, нафти, скупчень вільних газів у зонах тектонічних порушень тощо).
- Дегазація (військова справа) — один з шляхів знезаражування, який провадиться шляхом розкладання (нейтралізації) отруйних речовин (ОР) або бойових отруйних речовин до нетоксичних продуктів і видалення їх з поверхонь об'єктів і місцевості з метою зниження зараженості до допустимих норм або повного виведення.
- Дегазація гірничих виробок — процеси (природні або штучні) вилучення рудникових газів з їхніх джерел або консервації і наступного знищення газів з метою зниження їх надходження та попередження раптових виділень у гірничі виробки. Розрізняють такі види дегазації гірничих виробок: загороджувальна, передова, зближених пластів, попередня та інше.
- Дегазація нафти — видалення з видобутої нафти розчинених у ній низькомолекулярних вуглеводнів — метану, етану і частково пропану, а також сірководню, азоту і вуглекислого газу.
- Дегазація сталі — процес видалення розчинених газів зі сталі, яка перебуває у рідинному стані.
- Дегазація вакууму — один з етапів створення вакууму.
Див. також
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.