Дегуманізація

Дегуманізація — дії, спрямовані на позбавлення суб'єкта прав, пов'язаних з належністю до людського роду. В області соціальної психології дегуманізація припускає дії, в результаті яких окремі соціальні групи, народи або раси, сприймаються як неповноцінні та негідні належати до роду людського[1].

Приклад анімалістичної дегуманізації: на підставі кольору шкіри людина порівнюється з мавпою.

Дегуманізація найчастіше пов'язана з конфліктами. Також спостерігається у звичайному житті, як прояв морального відсторонення. Дегуманізація не завжди пов'язана з расизмом або ксенофобією і може приймати різні форми. Попри гадану поширеність, існує безліч стратегій щодо запобігання дегуманізації.

См. також

Примітки

  1. J.-P. Leyens. Infra-humanization: The Wall of Group Differences / S. Demoulin, J. Vaes, R. Gaunt, M. P. Paladino // Social Issues and Policy Review.  2007. Vol. 1, bk. 1. P. 139-172. ISSN http://onlinelibrary.wiley.com. DOI:10.1111/j.1751-2409.2007.00006.x.


Джерела

  • Політологічний енциклопедичний словник / уклад.: Л. М. Герасіна, В. Л. Погрібна, І. О. Поліщук та ін. За ред. М. П. Требіна. — Х. : Право, 2015
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.