Денс-рок
Денс-рок (англ. Dance-rock) — музичний жанр пост-диско, що пов'язаний з пост-панком та новою хвилею, і має деякі елементи від сучасного R&B і фанку.
Денс-рок | |
---|---|
Стилістичні походження | |
Походження |
ранні 1970-ті, США і Велика Британія |
Типові інструменти | |
Популярність | 1980-1990-ті роки |
Самостійним жанром денс-рок став наприкінці 1980-х років в США та Британії. Першими представниками денс-року були Артур Рассел, Liquid Liquid і Polyrock [1] та компіляційний альбом різних виконавців «Disco Not Disco» [2][3].
Майкл Кемпбелл у своїй книзі «Популярна музика в Америці» писав, що денс-рок є «злиттям пост-панка і пост-диско». Роберт Крістгау описав денс-рок, як загальний термін, що використовувався різноманітними ді-джейями в 1980-х роках.
Allmusic відносить денс-рок до виконавців 1980-х та 1990-х років, які поєднували у своїй музиці рок з елементами соула, диско і фанка. До цього жанру в ті часи Allmusic відносить Rolling Stones, Duran Duran, Simple Minds, INXS, Eurythmics, Depeche Mode, The Clash, New Order і Devo. Деякі виконавці, як, наприклад, No Doubt, Garbage, Scissor Sisters, Franz Ferdinand і The Killers[4] намагаються поєднувати денс-рок з деякими іншими музичними стилями.
Характеристика
Майкл Кемпбелл у своїй книзі «Популярна музика в Америці» пише, що визначає жанр як «злиття пост-панку і пост-диско». Роберт Крістгау описав денс-рок, як загальний термін, використовуваний для різних діджеїв в 1980-х.[5]
AllMusic відносить до денс-року виконавців 1980-х і 1990-х років, чия музика поєднує в собі рок з елементами соула, диско і фанку. Такі виконавці, як The Rolling Stones, Девід Бові, Duran Duran, Simple Minds, INXS, Eurythmics, Depeche Mode, The Clash, New Order і Devo згідно Allmusic, належать до цього жанру. Деякі виконавці, такі як No Doubt, Garbage, Роббі Вільямс, Scissor Sisters, Franz Ferdinand і The Killers поєднують денс-рок з деякими іншими музичними стилями.
Історія
Передбачалося, що нова хвиля і рок-музика замінять диско в танцювальних клубах, проте, замість цього з'явилася суміш пост-диско, рок і нової хвилі. Артур Бейкер стверджує, що синтезатори допомогли сформувати абсолютно нову музику, яка поєднуватиме в собі рок з атмосферними, холодними і механічними звуками.[6] Першими виконавцями денс-року були New Order, Prince, The Human League, Blondie, Tom Tom Club і Devo. Потім з'явилися Hall & Oates, Thompson Twins, ABC, Depeche Mode і Spandau Ballet.[6] Також з'явилося багато виконавців, які змішували денс-рок з іншими жанрами. Наприклад, Kraftwerk, в своєму альбомі Computerwelt , поєднали денс-рок з R & B [7] або Африка Бамбата у пісні «Planet Rock» поєднав жанр з електро. Денс-рок також пробудив інтерес слухачів до синглів і міні-альбомів.
Основними виконавцями, які вплинули на жанр є техно-поп-групи нової хвилі такі, як The Human League і Spandau Ballet. На думку журналу Billboard, найбільш значущою записом денс-року є пісня групи The Human League «Do not You Want Me».
Відомі представники напрямку
Виконавці першої хвилі денс-року:
|
Виконавці другої хвилі денс-року:
|
Примітки
- Fink, Robert (2005). Repeating Ourselves: American Minimal Music As Cultural Practice. University of California Press. с. 26. ISBN 0-520-24550-4.
- Albums Disco Not Disco [2000]. Allmusic. Процитовано 10 серпня 2009.
- Battaglia, Andy (2008). Album Reviews: VA - Disco Not Disco (Post-Punk, Electro & Leftfield Disco Classics). Pitchfork Media. Архів оригіналу за 6 серпня 2009. Процитовано 13 серпня 2009.
- Paoletta, Michael (25 грудня 2004). Music [Dance]: Mash-Ups, Dance-Rock Lead Breakthroughs. Billboard Magazine (Nielsen Business Media, Inc.): 38. ISSN 0006-2510.
- Campbell, Michael (2008). Popular Music in America: And the Beat Goes On. Cengage Learning. с. 359. ISBN 0-495-50530-7.
- Billboard (magazine) (Nielsen Business Media, Inc) (94). 19 Jun тисяча дев'ятсот вісімдесят два. ISSN 0006-2510. «The Music Steps Beyond Disco: Where The Beat Meets The Street / Danceable Rock Generates First Bevy of Crossover Stars»
- [http: // www. allmusic.com/album/computer-world-japan-bonus-track-r11204 Computer World (1981)] by Krafwerk. Review. Allmusic. Rovi Corporation. Retrieved 22-12-2011.