Джебель-Увейнат

Джебель-Увейнат (араб. جبل العوينات Gabal El ʿUwaināt or Jabal al-ʿUwaināt, з арабської 'Гора джерел') — гірський хребет у районі єгипетсько-лівійсько-суданського трипоїнту. На хребті тисячі місць доісторичного наскального мистецтва, через що вважається важливим свідком розвитку раннього скотарства Сахари. [1]

Джебель-Увейнат

21°55′10″ пн. ш. 24°55′20″ сх. д.
Країна  Лівія,  Єгипет і  Судан
Тип гора і гори
матеріал граніт
Висота 1934 м
Ідентифікатори і посилання
Peakware 2165
GeoNames 80884
Джебель-Увейнат
Джебель-Увейнат (Лівія)
 Джебель-Увейнат у Вікісховищі

Географія

Джебель-Увейнат знаходиться приблизно за 40 км S-SE від Джебель-Аркану. [2] Головне джерело під назвою Айн-Дуа лежить біля підніжжя гори, на лівійській стороні. Західне підніжжя (розташоване на 21°52′29″ пн. ш. 24°54′16″ сх. д. за Хассанейном) має висоту 618 м, вкрите велетенськими брилами, що впали внаслідок ерозії. Західний схил є оазою із колодязями, кущами та травою. [2]

Західна частина масиву складена інтрузивним гранітом, розташованого у формі кільця діаметром близько 25км, що закінчується трьома долинами (ваді) прямуючими на захід: Каркур-Хамід, Каркур-Ідріс і Каркур-Ібрагім. Його східна частина складається з пісковика, що закінчується в Каркур-Талх. У Каркур-Мурр є постійна оаза (гельта): Айн-ель-Брінс (Бір-Мур).

Примітки

  1. UNESCO World Heritage Centre (4 червня 2004). Jebel Ouenat technical report. UNESCO World Heritage Centre (англ.). Процитовано 24 травня 2021.
  2. Bertarelli (1929), p. 515.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.