Джерело Кип'яче

Джерело Кип’ячеджерело (купальня), розташоване в урочищі Кип’яче на правому березі р. Ірша в 5 км на південний захід від смт Чоповичі у Малинському районі Житомирської області.

Історія

«Кип’яче» - так місцеві мешканці назвали джерело, що неподалік селища Чоповичі. Вважається, що колись вода у джерелі била з такою силою, що нагадувала кипіння. За легендою, у 1911 р. у джерелі дивним чином з’явилася ікона Божої Матері Казанської. Вода з тих пір вважається цілющою. На цьому місці після Першої світової війни було засновано чоловічий монастир. Трагічними для монастиря стали 20-30 роки ХХ століття, коли монастир було спалено і закрито. Відродження чоловічого монастиря Казанської ікони Божої Матері з джерелом в урочищі Кип’яче почалося в 1991 р. Поруч з джерелом облаштовано озерце-купальню, в яке протягом року охочі здійснюють занурення[1].

Характеристика води

Вода має постійну температуру протягом року - близько + 4 °C, взимку замерзає лише, коли морози опускаються нижче - 30°C. Аналізи показали, що вода дуже м’яка. У неї мала мінералізація, вода дуже прісна[2].

Див. також

Примітки

Літ. джерела

Хільчевський В. К., Ромась М. І. Джерело водне // Енциклопедія сучасної України : у 30 т. / ред. кол. І. М. Дзюба [та ін.] ; НАН України, НТШ. К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2001­–2020. — ISBN 944-02-3354-X.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.