Джон Беллерс

Джо́н Бе́ллерс (англ. John Bellers; нар. 1654, Лондон пом. 8 лютого 1725) — відомий англійський економіст і соціальний реформатор, утопіст.

Джон Беллерс
Народився 1654[1][2][…]
Лондон, Королівство Англія
Помер 8 лютого 1725(1725-02-08)
Поховання Банхілл-Філдсd
Країна  Королівство Велика Британія
Діяльність економіст
Галузь економіка
Членство Лондонське королівське товариство
Конфесія квакерство
Діти Fettiplace Bellersd
Нагороди

Діяльність

Джон Беллерс відстоював думку про залежність добробуту країни від ступеня охоплення всіх працею і розробив проект перетворення суспільства шляхом трудового виховання всього народу. Для цього він запропонував організувати трудові коледжи, в яких жили б і працювали багаті і бідні, діти, підлітки і юнаки, що виховувалися б в дусі працелюбства. Він висунув знаменитий лозунг «Хто не працює, той не їсть!»[3].

Навчання молоді різним видам сільськогосподарської і промислової праці повинно було сприяти усуненню бідності широких народних мас. Беллерс вважав, що засоби для організації трудових коледжів — добровільно дадуть багатії.

Беллерс відомий також і в історії педагогіки. Висловлював думку про поєднання навчання і виховання дітей з продуктивною працею, підкреслював важливу роль дитячої праці в розумовому і фізичному розвитку, виборі спеціальності, що відповідала б інтересам і здібностям дітей. Він віддавав перевагу суспільному вихованню дітей над сімейним[4].

Вибрані праці

  • «Пропозиція про заснування трудового коледжу всіх корисних ремесл і сільського господарства з прибутком для багатіїв, заможним життям для бідних і добрим вихованням для юнацтва» (1696).

Примітки

  1. Німецька національна бібліотека, Державна бібліотека в Берліні, Баварська державна бібліотека та ін. Record #131961217 // Німецька нормативна база даних — 2012—2016.
  2. Swartz A. Open Library — 2007.
  3. Проблема предотвращения бедности и пагубного влияния богатства (рос.)[недоступне посилання з липня 2019]
  4. Коваленко Є. І. Бєлкіна Н. І. Історія зарубіжної педагогіки. Хрестоматія: навч. посібник. — К.: ЦНЛ, 2006. — 664 с.

Джерела

  • Джуринский А. Н. История зурубежной педагогики: Учебное пособие. — М., 1998.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.