Джордж Ернест Шеллі

Джордж Ернест Шеллі (англ. George Ernest Shelley) — британський орнітолог і геолог. Племінник англійського поета Персі Біші Шеллі .

Джордж Ернест Шеллі
англ. George Ernest Shelley
Народився 15 травня 1840(1840-05-15)[1][2]
Брайтон, Брайтон і Гоув, Східний Сассекс, Велика Британія
Помер 29 листопада 1910(1910-11-29)[1][2][3] (70 років)
Лондон, Сполучене Королівство
Країна  Сполучене Королівство
 Велика Британія
Діяльність орнітолог, геолог
Галузь орнітологія і геологія
Батько John Shelleyd[2]
Мати Elizabeth Bowend[2]
У шлюбі з Janet Andrewesd
Діти George Edward Shelleyd[2], Gwendolen Evelyn Shelleyd[2] і Ernest Bowen Shelleyd[2]
Систематик живої природи
Дослідник, який окреслив низку зоологічних таксонів. Назви цих таксонів для вказівки авторства супроводжують позначенням «Shelley».


Сторінка на Віківидах

Біографія

Після закінчення школи і ліцею в 1863 році він приєднався до гренадерської гвардії, де через кілька років отримав звання капітана. За дорученням південноафриканського уряду він здійснив геологічну експедицію. Пізніше він досліджував також у Єгипті. У 1889 році він одружився з Жанет Ендрю. У цьому шлюбі у них народилися дочка і два сини.

Основний твір Шеллі «Птахи Африки» (The Birds of Africa) опублікований в п'яти томах між 1896 і 1912 роками. Останню главу праці закінчив Вільям Латлі Склейтер (1863—1944) і вона була опублікована вже після смерті Шеллі.

У 1906 році параліч поставив крапку в його кар'єрі. Колекція Шеллі, що складається з 7 235 законсервованих зразків проб, зберігається в Британському музеї .

Шеллі вперше науково описав близько 70 видів птахів, серед яких серпокрилець блідий (Apus pallidus), нерозлучник червоноголовий (Agapornis lilianae), червонощок малий (Pyrenestes minor), синьодзьоб червоноголовий (Spermophaga ruficapilla) і пісочник буроголовий (Charadrius forbesi).

Кілька видів птахів названі в честь Шеллі, такі як сіпарая золотогорла (Aethopyga shelleyi), пугач камерунський (Bubo shelleyi), червоногуз заїрський (Cryptospiza shelleyi), турач Шелі (Francolinus shelleyi) і маріка танзанійська (Cinnyris shelleyi).

Праці

  • Catalogue of the Picariæ in the Collection of the British Museum . Scansores and Coccyges containing the families Indicatoridæ, Capitonidæ, Cuculidæ, and Musophagidæ (1874)
  • A Monograph of the Cinnyridæ, or Family of Sun Birds (1876—1877)
  • A Handbook to the Birds of Egypt (1878) und A Monograph of the Nectariniidae (1880)
  • The Birds of Africa (1896—1912)

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.