Диван (меблі)

Дива́н (фр. divan — від перс. devan через тур. divan)[1][2], кана́па[3] — елемент інтер'єру, який має додаткову комфортабельність для можливості відпочинку людини в сидячому і напівлежачому положенні. Входить до категорії м'яких меблів. Іноді комплектується додатковими елементами інтер'єру, наприклад, кріслом, підставкою для ніг (пуфом), столиком тощо. Може бути елементом гарнітуру.

Диван-канапа

Різновиди диванів

Назва Фото Опис
Канапа Диван, у якого підлокітники нижче спинки. Слово «канапа» (від фр. canapé через пол. kanapa) іноді неточно вживають як синонім до «диван»[3]
Софа Диван, у якого підлокітники розташовані приблизно на одній висоті зі спинкою. Підлокітники мають округлу форму
Козетка Короткий диван, на якому сидячи можуть розміститися дві особи. Назва цього різновиду дивана (фр. causette) походить від французького слова causer — «вести невимушену бесіду»
Кушетка Невеличкий диван з узголів'ям, але без спинки
Отоманка Диван зі спинкою біля узголів'я
Тахта Широкий диван, зазвичай без спинки
Півдиван Невеличкий диван, який нагадує широке крісло. Призначений для одної особи
Диван-ліжко Розкладаний диван, призначений для спання

Механізми трансформаціїї диванів

Механізм трансформації — це система, призначена для зручної та швидкої зміни форми дивану. Вона оснащена ланками та вузлами,ща дае можливість перевести диван з положення "сидячі" у положення "кровать", регулювати кут нахилу спинки, довжину й ширину дивану.

Розрізняють такі види механізмів:

  1. Книжка.
  2. Єврокнижка.
  3. Клік-клак.
  4. Французька роскладушка.
  5. Пума.
  6. Шагаюча єврокнижка.
  7. Ельф.
  8. Акордеон.
  9. Дельфін.
  10. Поворотний.

Також, механізми умовно ділять но повсякденні та гостьові. Гостьові механізми не пристосовані для постійного складання та розкладання дивану. Вони швидко виходять з ладу при постійному використанні. Повсякдення механізми навпаки, призначені для постійного використання.

Див. також

Джерела

https://bizportal.kiev.ua - Механізми трансформації диванів

Примітки

  1. Online Etymology Dictionary
  2. Етимологічний словник української мови : у 7 т. : т. 2 : Д  Копці / Ін-т мовознавства ім. О. О. Потебні АН УРСР ; укл.: Н. С. Родзевич та ін ; редкол.: О. С. Мельничук (гол. ред.) та ін. К. : Наукова думка, 1985. — Т. 2 : Д — Копці. — 572 с.
  3. Канапа // Словник української мови : у 20 т. К. : Наукова думка, 2010—2020.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.