Дивоптах імператорський

Дивоптах золотоспинний[2] (Paradisaea guilielmi) — вид горобцеподібних птахів родини дивоптахових (Paradisaeidae).

?
Дивоптах імператорський

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Горобцеподібні (Passeriformes)
Родина: Дивоптахові (Paradisaeidae)
Рід: Дивоптах (Paradisaea)
Вид: Дивоптах імператорський
Paradisaea guilielmi
Cabanis, 1888
Посилання
Вікісховище: Paradisaea guilielmi
Віківиди: Paradisaea guilielmi
ITIS: 561809
МСОП: 22706261
NCBI: 681200

Назва

Вид названо на честь німецького імператора Вільгельма II.

Поширення

Ендемік Папуа Нової Гвінеї. Поширений лише на півострові Гуон. Звичайний мешканець лісу, лісостепу, садів і кавових плантацій, на висоті між 450 і 1350 м над рівнем моря.

Опис

Птах середнього розміру, завдовжки 31-33 см, вагою 250—265 г. Помітний чіткий статевий диморфізм. У самиць темно-коричневе обличчя, жовтувато-коричневі потилиця, шия і плечі, каштанові крила, спина і хвіст та коричневий живіт, який має тенденцію світлішати, стаючи сірим на нижній частині хвоста. У самців смарагдово-зелене обличчя, шапинка, горло і груди, а решта голови, шия, плечі та боки грудей сіро-жовті, крила, груди, крила і хвіст коричневі, пір'я на боках тіла витягнуте, звисає у вигляді шлейфу, коричневе біля основи та біле далі по довжині, а два центральних пера хвоста також витягнуті, але ниткоподібні та чорного кольору. У обох статей ноги жовтуваті, дзьоб сірого кольору, очі у самиці жовті, а у самця — червоні.

Спосіб життя

Трапляється парами або поодинці. Живе під пологом лісу. Живиться переважно фруктами, в основному інжиром. Рідше поїдає комах і нектар.

Сезон розмноження припадає на вересень-грудень. Полігамний вид. Самці токують, щоб привабити якомога більше самиць. Під час токування декілька самців збираються на спеціальному місці. Вони бігають вгору і вниз по гілці, обертання навколо неї, підвішуються на ній, завмирають у статичних позах, сходяться до центру арени, кланяються в бік самиці і завмирають біля неї. Самиці спостерігають за ритуалом збоку, перш ніж вибрати, з яким самцем будуть паруватися. Після спаровування самиці самостійно займаються будівництвом гнізда, насиджуванням яєць та доглядом за потомством.

Примітки

  1. BirdLife International (2017). Paradisaea guilielmi: інформація на сайті МСОП(версія 2021-1) (англ.) 27 квітня 2021
  2. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.