Дора (співачка)

Дар'я Сергіївна Шиханова (30 листопада 1999(1999-11-30), Саратов, Росія), більш відома під псевдонімом Дора — російська співачка, виконує підлітковий поп-рок.

Дора
Основна інформація
Дата народження 30 листопада 1999(1999-11-30) (22 роки)
Місце народження Саратов, Росія
Роки активності 2015 — тепер. час
Громадянство Росія
Професії співачка
Жанри попрок
Псевдоніми Дора і Mental Affection
realdora.com
 Файли у Вікісховищі

Біографія

Дитинство

Дарина родом з Саратова. У дитинстві вона захоплювалася поп-музикою, спочатку слухаючи російських виконавців, яких транслювали по радіо, але пізніше зацікавившись і зарубіжними артистами. Сама Дарина до своїх улюблених пісень відносила «When You're Gone» Авріл Лавінь та «If I Were a Boy» Бейонсе[1] . Незважаючи на бажання дівчинки займатися в музичній школі, батьки були проти того, щоб давати їй класичну освіту[2]. Дарина намагалася брати уроки класичної гітари, але кинула заняття сама, порахувавши їх нудними і нецікавими. Пізніше, в дев'ятому класі, вона все ж вирішила самостійно вивчити одну пісню для шкільного виступу — це була " Radioactive " від Imagine Dragons . Вдалий концерт надихнув дівчину продовжити освоєння гітари[1].

Початок творчого шляху

Під впливом групи The Retuses Дар'я почала записувати кавер-версії улюблених пісень. Спочатку вона повторювала ті ж пісні, що звучали у виконанні лідера The Retuses Михайла Родіонова — «Шаганэ», «Заметался пожар голубой». Кавери пісень Дарина почала записувати в п'ятнадцятирічному віці, коли навчалася в дев'ятому класі школи. Через півроку вона вперше придумала і записала власну пісню, але порахувала спробу невдалою — кавери в її виконанні подобалися оточуючим більше, ніж її власна творчість[1].

У 2017 році інтереси Дар'ї змінилися — замість інді-року її зацікавив емо-реп, зокрема, альбом XXXTentacion 17, що вийшов незадовго. Це було пов'язано, зокрема, з емоційними проблемами після переходу в нову школу, де дівчину цькували однокласники[1]. Перше живий виступ Дар'ї відбулося в подольському клубі «Зміна» — це був концерт, організований паблік «Вічно XVII»[3]. Чотирнадцятирічна дівчинка з гітарою разюче відрізнялася від інших виконавців, головним чином місцевих реперів. Дар'я виконувала популярні сумні пісні, такі як «Заметался пожар голубой» на вірші Сергія Єсеніна, «Выхода нет» групи «Сплін» та інші[1].

Спочатку Дар'я записувала свої пісні на IPhone. Пізніше вона познайомилася з бітмейкером, який допоміг виконавиці із записом інструментальних партій і аранжуваннями. Однією з перших пісень, записаних таким чином, стала «Таял» Леоніда Федорова. Співачці сподобалося виконувати пісні під акомпанемент бітів, і вона вирішила продовжити співпрацю. Пізніше вони почали записувати власні пісні Дар'ї, частина з яких потрапила до її дебютного альбому. У той час Дар'я виступала під ніком «Mental Affection» і писала депресивні пісні. Одна з них — що отримала назву «Рецидив» — була заснована на тексті знайомого, у якого були проблеми з батьками і виникали думки про самогубство; пізніше Дар'я зізнавалася, що їй соромно за цю пісню. Виконавиця також відкрила для себе автотюн і стала використовувати його в своїх композиціях, першою з яких стала «Не ругаюсь матом», яку Дар'я вважала справжнім творчим проривом[1].

Дебютний альбом

Дебютний міні-альбом виконавиці отримав назву «Я не коммерция» і був випущений в 2019 році у власному паблік. На той час Дар'я відмовилась від псевдоніму «Mental Affection», який було важко запам'ятати шанувальникам, і стала виступати під ім'ям «Дора» — так називала Дар'ю її мама[2]. Через тиждень кількість користувачів, підписаних на Дар'ю в соціальних мережах, збільшилася вдвічі. Коли кількість передплатників досягло 40-50 тисяч, Дар'я стала замислюватися про випуск повноцінного альбому. Вона познайомилася з репером Володимиром Галатом з гурту «Френдзона» і разом вони придумали пісню «Дорадура» і ще кілька композицій. У підсумку ці пісні увійшли до складу альбому «Младшая сестра», записаного за підтримки знайомих Галата, які займалися бітмейкінгом і зведенням. Незважаючи на сумніви авторів, «Дорадура» стала справжнім хітом. Сама Дар'я не була здивована зростанням популярності, бо цілеспрямовано йшла до цього протягом декількох років, рівняючись на творчість Гречки і Монеточки, які «вистрілили» подібним чином раніше[1].

«Младшая сестра» представляла собою поп-рокове поєднання дівочого вокалу і важкої гітарної музики. Сама Дора називала цей стиль «кьют-роком» (англ. cute rock що перекладається як «милий рок». Пісні були присвячені питанням, які хвилювали підліткову аудиторію — відносинам між молодими людьми, соціальним мережам, заздрить подругам, побаченням в інтернеті тощо. Сторінка Дори Вконтакте набрала понад 90 тисяч передплатників (більше ніж, наприклад, у гурту «Буерак»), а за першу добу альбом програли в соцмережах більше 300 тисяч разів. У березні 2020 року співачка виступила на Першому каналі в програмі " Вечірній Ургант ", виконавши пісню «Дорадура»[4][5]. Другий студійний альбом " Боже, храни кьют-рок " був випущений 18 грудня 2020 року[6]. Пісня «Втюрилась», виконана Дорою італійською мовою під назвою «Innamorata», була включена до новорічного випуску «Вечірнього Урганта» Ciao, 2020!, який увійшов в тренди російського та італійського YouTube[7][8].

Дискографія

Альбоми

  • 2019 — «Младшая сестра»
  • 2020 — «Боже, храни кьют-рок»

Міні-альбоми і сингли

  • 2018 — «Мне пусто»
  • 2019 — «Я не коммерция» (EP)
  • 2019 — «Почему»
  • 2019 — «Без радости в глазах»
  • 2019 — «Я всегда буду рядом»
  • 2019 — «Я не ругаюсь матом, ч. 1»
  • 2019 — «Разлетаюсь»
  • 2019 — «На скейте»
  • 2019 — «Дорадура»
  • 2020 — «Если хочешь»
  • 2020 — «Пошлю его на…» (кавер на пісню Лоліти)
  • 2020 — «Не исправлюсь» (з Мейбі Бейбі)
  • 2020 «Втюрилась»
  • 2020 — «Осень пьяная»
  • 2021 — «Не игра»
  • 2021 — «Втюрилась» (новорічна версія)
  • 2021 — «Innamorata» (як La Dora; виступ на «Ciao, 2020!»)
  • 2021 — «Cayendo» (з T-Fest)
  • 2021 — «Куда уходит детство» (OST «Харчоблок»)

Відеокліпи

Примітки

  1. Владимир Завьялов (29 квітня 2020). От школьного зала до «Вечернего Урганта». Как Дора стала звездой женского гитарного попа?. Афиша (рос.). Процитовано 20 листопада 2020.
  2. Вписка и Дора — “Дорадура”, как ей помог Галат, копировала ли Земфиру, травля в школе. 18 січня 2020. Процитовано 20 листопада 2020.
  3. «Паблик» — группа в социальной сети, например, ВКонтакте.
  4. Нужное подчеркнуть: Дора. The-Flow.ru (рос.). 19 листопада 2019. Процитовано 20 листопада 2020.
  5. Дора "Младшая сестра". The-Flow.ru (рос.). 9 листопада 2019. Процитовано 20 листопада 2020.
  6. Дора «Боже, храни кьют-рок». The Flow (рос.). 18 грудня 2020. Процитовано 24 лютого 2021.
  7. Дора, Клава Кока и Niletto в трендах итальянского YouTube: Иван Ургант рассказал о работе над шоу «Ciao, 2020!» • Институт музыкальных инициатив (ИМИ). Институт музыкальных инициатив (ИМИ). Процитовано 15 лютого 2021.
  8. дора — Innamorata (La Dora). CIAO, 2020! Вечерний Ургант. Фрагмент выпуска от 30.12.2020 (рос.). Процитовано 15 лютого 2021.

Відеокліпи

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.