Вечірній Ургант

«Вечірній Ургант» — вечірнє шоу, що виходить на російському Першому каналі в будні о 23:30. Є копією американських програм формату «Late Night Show» («Нічне шоу»). Ведучий телепрограми — Іван Ургант.

Формат і структура

Програма виходить з 16 квітня 2012 року в будні о 23:30. Починається шоу з так званого «cold open», тобто відразу з інформативної частини до заставки. У ролі «cold open» виступає записаний не в студії (часто за лаштунками) уривок з участю Урганта і іноді його гостей. Творцями шоу цей уривок називається тизером[1].

Після цього слід заставка, яка складається з кадрів вечірньої Москви та Петербургу й самого Урганта, що гуляє вулицями. У кадрі з'являються музиканти, які відповідають за музичний супровід шоу[2].

Під час заставки «голос» програми, в першому сезоні — стендап-коміка Миколи Куликіва[3], з другого сезону — Олександра Гудкова, також наживо оголошує гостей, музичного гостя, гурт та Урганта. Всі оголошення (крім останнього) дублюються на екрані титрами[4]. З 2 вересня по 15 листопада 2013 року за трибуною сидів Олександр Олейніков, а з 22 листопада 2013 року — Дмитро Хрустальов. Зараз заставку поперемінно озвучують Хрустальов і Гудков. З 22 вересня 2014 року Олександр Гудков іноді займає місце за трибуною.

Регулярні рубрики

Більшість рубрик «Вечірнього Урганта» — одноразові ігри з гостями програми або спосіб подачі одиночного жарту. Тим не менш, деякі рубрики виходять у програмі на постійній основі.

Підемо в кіно, Оксано!

Рубрика є оглядом новинок кінопрокату. Браузером рубрики, коли вона з'явилася вперше (в третьому випуску шоу), був Давид Шнейдеров з «Російської служби новин», проте всі наступні випуски замість нього гостем студії є кінокритик радіо «Маяк» Антон Долін. У випусках з Каннського кінофестивалю рубрика мала назву «Підемо в кіно, Ванесса!», а з Берлінського — «Підемо в кіно, Брунгільда!».

Гострий репортаж

В цій рубриці Ургант і «спеціальний кореспондент» шоу — Алла Міхєєва — спочатку обговорюють, а потім показують глядачам привезений Аллою репортаж з якої-небудь актуальної події або заходу. Як правило, репортажі Міхеєвої носять несерйозний характер, сама ж вона  в студії в яскравих сукнях.

Я живу!

Рубрика «Я живу! з Антоном Комоловим» проходить не біля столу Урганта, а на сцені, на яку спеціально виноситься стіл. Рубрика присвячена різним пристосуванням і гаджетам, які в рамках одного випуску шоу зазвичай об'єднані загальною тематикою. Рубрика Комолова, який вже має досвід спільного ведення з Ургантом телепередачі MTV «Бадьорий ранок», з'явилася у другому сезоні і є спадкоємицею аналогічної рубрики «Технопресс з Апресовим» головного редактора журналу «Популярна механіка» Сергія Апресова, яку в першому сезоні показали лише двічі. Виходить з першого сезону.

Погляд знизу

Головні герої рубрики «Погляд знизу» — вихованці дитячого центру розвитку «ІМЕНА PRO»[5]. В ній Ургант задає дітям питання на певну актуальну тему.

Музична студія Олександра Гудкова

Виходить з другого сезону. В цій рубриці Олександр Гудков (інколи один, інколи з відомими музичними виконавцями) виконує свої пісні або пародії.

Дамський клуб

Виходить з четвертого сезону. У рубриці «Дамський клуб» Олександр Гудков веде розмову на різні теми з жінками пенсійного віку.

П'ять спалахів прекрасного

Виходить з четвертого сезону. В цій рубриці Іван Ургант показує і обговорює смішні фотографії з Instagram.

Я запитав у користувача

Виходить з четвертого сезону. У рубриці «Я запитав у користувача» Іван Ургант зачитує коментарі користувачів соціальних мереж на попередньо поставлене питання.

Культурні пригоди Дмитрика і Віті

Виходить з четвертого сезону. Ведучі — Дмитро Хрустальов і Віктор Васильєв обговорюють з Іваном Ургантом культурні події, які проходять в один день. Висловлюючи протилежні думки про те чи іншому заході, вони допомагають глядачеві визначитися, що йому ближче за духом і якому все-таки події віддати перевагу.

Що бачу, те й співаю

Виходить з четвертого сезону. Гість програми повинен з фото вгадати власну пісню.

Мі-мі-мі

В цій рубриці Іван Ургант, намагаючись викликати розчулення глядачів, спілкується з різними маленькими тваринами. Потім він традиційно задає їм складні політичні і економічні питання.

Стрижемо на Першому!

На початку передачі доброволець із залу крутить вертикальний барабан з різними зачісками. На який зупиняється стрілка, ту зачіску і робить стиліст добровольцеві до кінця програми.

Селфі з незнайомцем

Володимир Марконі підходить до незнайомої людини і робить з ним селфи.

Вечірній патруль

Володимир Марконі заходить в квартиру до будь-якій людині і перевіряє, що він дивиться по телевізору. Якщо у людини включений інший канал, він перемикає на «Вечірнього Урганта».

Це здорово, це здорово, це дуже добре!

Рубрика, в якій не самі веселі й радісні новини розглядаються під іншим кутом і підносяться в позитивному ключі.

Сашка, ти?

Володимир Марконі ззаду підходить до людей і задає їм запитання: «Сашко, ти?» Якщо людина показує документ, який підтверджує, що його звуть Олександр, він отримує грошовий приз (у першому випуску він становив 100 рублів, в подальших — 1000).

Я вам пісеньку заспіваю про курс валют

Виходить з вересня 2015 року. У кожному випуску зірки російської естради співають про курс євро та долара на наступний день.

Щасливий випадок

Виходила у другому сезоні. Вікторину «Щасливий випадок» Урганта допомагали вести його асистентки Катя і Волга Король, виносять на сцену чорний ящик і піднос з головним призом — 30 тисячами рублів. Вікторина проводилась з випадковим глядачем із залу, якого обирав Олександр Гудков, і завдання глядача — без підказок назвати предмет, що знаходиться в чорному ящику. За всю історію цієї гри переможців не було.

Алло, Андрій?

Виходила в третьому сезоні. В цій рубриці Ургант методом випадково названих глядачами чисел мобільного телефону набирав отриманий номер телефону дзвонив невідомого абонента. Якщо абонента звали Андрій, то він отримував певну суму грошей. В іншому ж випадку гроші залишалися в студії. За всю історію гри переможців не виявилося.

На гребені хвилі

Вийшла один раз в третьому сезоні. Ведучий рубрики Лев Новоженов розповів про екстремальний відпочинок навесні.

Історія зимових видів спорту на Русі

Виходила у спеціальних олімпійських випусках. Ведучий рубрики Олександр Гудков розповідав про появу зимових видів спорту ще на Русі, тим самим, доводячи, що Росія — батьківщина всіх зимових видів спорту.

Мудрість від @нни_Седокової

Виходила у другому і п'ятому сезонах. У рубриці «Мудрість від @нни_Седокової» Ургант, вставивши своє обличчя в картонне тіло Анни Сєдокової, зачитував висловлювання, написані Анною у своєму Твіттері. Закрила цю рубрику сама Анна Седокова (у випуску, присвяченому дворіччя передачі), зробивши пародію на неї у спеціальній рубриці «Вибачення від Івана Урганта».

Список випусків

Спеціальні випуски

  • З 6 по 21 лютого 2014 року зйомки програми велися з Сочі, де в той час відбувалися Олімпійські ігри.
  • 18 квітня 2014 року вийшов випуск, присвячений дворіччя програми і 36-річчя з дня народження Івана Урганта. Олександра Гудкова в заставці і оголошенні гостей замінив Ігор Кирилов. Самого Івана Урганта у програмі замінили інші зірки шоу-бізнесу. Рубрику «5 спалахів прекрасного» провели Йосип Пригожин, Мітя Фомін, Андрій Григор'єв-Аполлонов, Діма Білан, Тимур Родрігез і Прохор Шаляпін, а завершив її Костянтин Хабенський. Фотографію на ноутбуці представив Антон Привольнов. Максим Матвєєв відкрив рубрику "Людська «Вечірнього Урганта», де людям на вулиці задавали питання, пов'язані з Іваном Ургантом. Також людей розіграли тим, що запропонували привітати Урганта з 50-річчям. Анна Седокова провела рубрику «Вибачення від Івана Урганта». Ганна Чиповская представила рубрику «Погляд знизу», а провів її Андрій Малахов. Пелагея оголосила рубрику, в якій було показано, що Ургант говорить гостям перед перервою на рекламу. Ганна Шатилова за кадром оголосила про те, що буде далі в програмі. Рубрику «Гострий репортаж» представив Володимир Познер, а провів Павло Дерев'янко. Олександр Цекало і Антон Долін обговорили фільми за участю Івана Урганта («Висоцький. Спасибі, що живий» і «Вулиці розбитих ліхтарів») в рубриці «Підемо в кіно, Оксана!», а Ігор Кирилов озвучив тих, «хто міг стати ведучим програми „Вечірній Ургант“, але не став». Іван Ургант, Дмитро Хрустальов, Олександр Гудков і Алла Міхєєва зайняли місце групи «FRUKTЫ».
  • У 2014 році черговий сезон програми закрився тижнем спецвипусків з Санкт-Петербурга, з Театру естради імені А. В. Райкіна. 1 квітня 2015 року вийшов спецвипуск, присвячений 20-річчю Першого каналу. Всі жарти були пов'язані з цією подією, в залі знаходилися співробітники Першого, а гостем програми став гендиректор каналу Костянтин Ернст.

Створення

Незважаючи на заяви журналістів Першого каналу про те, що його глядачі вперше побачать новий для Росії формат вечірнього шоу»[6], першопрохідцем у цьому жанрі була програма Ігоря Угольникова «Добрий вечір», що виходила в 1997-1998 року на телеканалі «РТР», а з 2001 по 2002 на СТС. Крім того, подібна програма виходила в 2011 році на каналі «Росія-1» і називалася «Добрий вечір з Максимом». Аналогічна програма була і на СТС з 1996 по 1999 рік (потім на ТНТ з 1999 по 2001) під назвою «Одного разу ввечері», ведучими були Дмитро Нагієв та Сергій Рост.

В інтерв'ю журналу «7 днів» Іван Ургант розповів про те, що Косинців благословив його на створення нової програми[7]. В одному з випусків Ігор Угольников (гість програми) та Іван Ургант помінялися місцями, після чого він «почав вести» програму «Добрий вечір».

В роботі над проектом брали участь американські фахівці, а також провідні аналогічних шоу Джиммі Феллон і Девід Леттерман[8]. Пілотний репетиційний випуск, який не був показаний в ефірі, був записаний 12 квітня.

Запис і трансляція

На відміну від деяких американських аналогів, програма йде в прямому ефірі. Як правило, зйомки кожного випуску починаються о 16:30 за московським часом в день випуску і займають від півгодини до години. Деякі інтерв'ю та виступи можуть записуватися заздалегідь. Зйомка ведеться у присутності «живої» публіки. Запрошення на програму особи старше 16 років можуть отримати після заповнення і відправки заявки з сайту шоу[9][10].

Локація зйомок більшої частини шоу — студія № 3 телецентру «Останкіно»[11]. Напис «Студія 3» видна на початку кожного випуску, коли Ургант виходить на сцену.

Після кожного шоу робиться фотографія ведучого з публікою в залі, звана фотодрабиною. Потім вона викладається на сторінку шоу в ВКонтакте і Facebook[12].

Персонал

Над програмою працюють креативні продюсери Біллі Кімбол, американський сценарист і продюсер, який працював над «Суботнім вечором в прямому ефірі» і написав сценарії до 5 епізодів «Сімпсонів», і Андрій Савельєв, який раніше працював видавцем і головним редактором журналу «Time Out Москва»[13]. За заявами останнього, більша частина команди, яка працює над створенням шоу, ніколи раніше не працювала на телебаченні[14].

Головний автор сценарію — чемпіон Вищої ліги Клубу Веселих і Кмітливих Денис Ртищев («Мегаполіс»). Також з КВК у «Вечірній Ургант» прийшли Тімур Акавов («Асса»), Олександр Гудков(«Федір Двінятін»), Вадим Селезньов, Андрій Шавкеро, Григорій Шатохін (всі — «DasISTfak't»), Сергій Канчер, Артем Скок («Парапапарам»). Одним з авторів сценарію є сам Іван Ургант. Один з сценаристів передачі, Денис Хорешко, шеф-редактор «MTV Росія», працював з Ургантом ще в «Бадьорому ранок» суфлером. Деякі з цих авторів також були задіяні у створенні іншої програми, співведучим якої був Ургант, — «Прожекторперісхілтон».

З вересня 2012 року в програму були запрошені нові сценаристи: В'ячеслав Вирів, Павло Прокоп'єв, Павло Виноградов (сценарист і телеведучий «Забійної Ночі» (ТНТ), «Немешки ворочати» (МУЗ-ТБ), Павло Аветиков, Олександр Гудков («Федір Двінятін»). Більше не працюють сценаристами проекту Саїд Давдиев («Mahačkalinskie бродяги») і Микола Куликов.

2 вересня 2013 року новим співведучим програми став Олександр Олейников. 15 листопада він оголосив про відхід з програми. 22 листопада 2013 на зміну йому прийшов колишній резидент Comedy Club і Comedy Woman Дмитро Хрустальов.

Також у програмі працювали сестри Катя і Волга Король. У другому сезоні вони були співведучими рубрики «Щасливий випадок», в наступних сезонах їх можна було побачити біля входу в основну студію програми. Співпраця призупинено.

Як музичний супровід у програмі бере участь група FRUKTbl. Музичним продюсером шоу працював Борис Барабанов, музичний оглядач газети «Коммерсантъ» (в титрах він указувався як «Борис Ъ-Барабанів»). З 2013 року музичним продюсером став Павло Шевчук. Анна Колеснікова і Дмитро Кошкін приступили до роботи над «Вечірнім Ургантом» як випусковий і виконавчий продюсери відповідно з другого сезону.

Продюсують програму Ургант і люди, що займають керівні посади Першого каналу: головний режисер Андрій Болтенко, генеральний продюсер Олександр Файфман і генеральний директор Костянтин Ернст.

Прийом

Критика

17 квітня 2012 року стало відомо про те, що шоу «Вечірній Ургант» і його гість Земфіра ввечері 16 квітня на кілька хвилин потрапили у світові тренди Twitter. Туди також увійшли слова «Безруков» і «Висоцького», що пояснюється визнанням Сергія Безрукова в ефірі програми в тому, що він зіграв роль Володимира Висоцького в фільмі «Висоцький. Спасибі, що живий»[15].

Спочатку серед глядачів шоу викликало негативні коментарі. Оглядач журналу GQ Гоша Біргер відзначив відсутність у програми власних ідей: «в результаті під копірку злизали заставку Saturday Night Live, вихід із шоу Конана, диван Джея Лено і стіл Леттермана». Також рецензент помітив невпевненість ведучого і гостей[16].

Оглядач журналу «Вогник» Юлія Ларіна зазначила скутість і невпевненість ведучого, слабкий рівень гумору та інформаційну скутість прем'єри Першого каналу, охарактеризувавши її наступним чином: «Нестачі дурниць в перших випусках не відчувалося. Відчувався брак свободи»[17].

Журналіст газети «Коммерсантъ» Аріна Бородіна з недоліків виділила вторинність і загальну нерівність програми, охарактеризувавши її наступним чином: «„Вечірній Ургант“, звичайно, крок вперед. Крок, може бути, зовсім короткий, але він дозволяє не стояти на місці і випереджати інших»[18].

Телеоглядач Олександр Мельман прокоментував газеті «Новий Тиждень» своє бачення шоу, сказавши, що для великого успіху «Вечірнього Урганта» в програмі повинна бути «або жорстка сатира, або автори повинні дати глядачеві многосмысловую іронію»[19].

Через кілька випусків критики все-таки знайшли родзинку в програмі, у зв'язку з чим один за одним почали з'являтися позитивні статті і коментарі блогерів, журналістів, користувачів різних сайтів. Журналіст Володимир Полупанов у своїй статті на сайті toppop.ru:

Рейтинги

У Москві частка аудиторії першого випуску склала 17 % з рейтингом 4,51 %, по країні його дивилося 15 % глядачів. Це відмінний результат для нічної програми. Надалі середня частка програми скоротилася до 11-12 %[18].

Примітки

  1. Вечерний Ургант. Тизер (рос.). YouTube. Процитовано 23 червня 2012.
  2. Садков, Павел (11 квітня 2012). «Фруктовый» вечер с Иваном Ургантом. «Комсомольская правда». Процитовано 19 квітня 2012.
  3. Садков, Павел (25 квітня 2012). Шоу «Вечерний Ургант»: Как это снимают. «Комсомольская правда». Процитовано 29 квітня 2012.
  4. FIRMA; Шмелёв, Игорь; Малыбаев, Алексей. (17 квітня 2012). VECHERNIY URGANT (англ.). Vimeo. Архів оригіналу за 18 вересня 2012. Процитовано 30 квітня 2012.
  5. Взгляд снизу — С днем рождения, Путин (Вечерний Ургант)[недоступне посилання з березня 2019]
  6. `Вечерний Ургант` – в эфир Первого канала выходит первое в России найт-шоу., Первый канал (17 апреля 2012).
  7. Иван Ургант: «Познер дал мне три совета»., afisha.mail.ru (12 апреля 2012 года).
  8. "Иван Ургант о своем шоу. Бэкстейдж, 1tv.ru (20 апреля 2012).
  9. Записаться на шоу - Вечерний Ургант (рос.). Первый канал. Архів оригіналу за 23 листопада 2012. Процитовано 22 липня 2016.
  10. Петрова, Ксения (26 жовтня 2012). Хочу в телевизор. «Комсомольская правда». Процитовано 10 листопада 2012.
  11. Веткина, Антонина (24 жовтня 2012). Иван, диван и барабан. «Комсомольская правда». Процитовано 10 листопада 2012.
  12. Вечерний Ургант. Facebook (рос.). Процитовано 24 квітня 2012.
  13. Шубина, Ю. (24 квітня 2012). Журналистика: на этих выходных - в 3D (рос.). Gaudeamus. Архів оригіналу за 18 вересня 2012. Процитовано 4 травня 2012.
  14. Гилёва, А. (23 травня 2012). Теле-тесто. «"Вечерний Ургант" – это информационное агентство» (рос.). OpenSpace.ru. Архів оригіналу за 18 вересня 2012. Процитовано 23 травня 2012.
  15. "Вечерний Ургант" и Земфира попали в мировые тренды Twitter. Lenta.ru. 17 апреля 2012.
  16. Добрый вечер, я диспетчер. Архівовано 19 квітня 2012 у Wayback Machine., gq.ru (17 апреля 2012).
  17. Ургант вечера мудренее., Ъ-Огонёк (23 апреля 2012).
  18. Ургант и Гюльчатай. Телелидеры // 16-22 апреля, Газета "Коммерсантъ" (25 апреля 2012).
  19. «ВЕЧЕРНИЙ УРГАНТ»: СПОРНОЕ ШОУ.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.