Дронго західний

Поширення

Вид поширений в Західній і Центральній Африці від Сьєрра-Леоне до східних кордонів ДР Конго. Мешкає у тропічних та субтропічних сухих низовинних лісах.

Опис

Дрібний птах, завдовжки 21-24 см, вагою 35-47 г. Це птах з міцною і стрункою зовнішністю, великою округлою головою, конусоподібним і міцним дзьобом, короткими ногами, довгими крилами і хвостом довжиною приблизно як тіло (8-9 см) з тенденцією до розширення назовні і з ледь роздвоєним, майже квадратним кінцем. Оперення глянцево чорне з синювато-зеленкуватим відблиском. Дзьоб чорний, ноги чорно-сірі, очі темно-карі.

Спосіб життя

Трапляється парами або наодинці. Полює на комах та інших безхребетних. Іноді поїдає дрібних ящірок та жаб. Моногамний птах. Період розмноження триває з серпня по січень. Невелике чашоподібне гніздо серед гілок дерев будують обидва партнери. У кладці 2-4 яйця. Насиджують також обидва батьки по черзі. Інкубація триває два тижні. Пташенята залишають гніздо приблизно через 20 днів після народження.

Примітки

  1. BirdLife International (2016). Dicrurus atripennis: інформація на сайті МСОП(версія 2020.2) (англ.) 3 жовтня 2020
  2. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.