Думнони

Думнони, думнонії — плем'я бритів, які населяли історичну область Думнонія, що охоплювала територію теперішніх англійських графств Девоншир, Корнуолл, захід Сомерсета, розташованих на південному заході Англії. На сході думнони межували з племенем дуротригів. Від думноніїв, можливо, відокремлювалися корновії, які мешкали у Корнуоллі.

Дані

Історично думнони займали відносно ізольовану територію у межах теперішніх графств Англії Сомерсет, Девоншир, Корнуолл і, можливо, Дорсет. Як свідчить кераміка цього племені, вони підтримувала тісні культурні зв'язки з населенням півострова Арморика, що знаходиться через протоку Ла-Манш, а не з південно-східною Британією.[1] Найімовірніше, думнони не були політично єдині.

Клавдій Птолемей у своїй праці Географія ІІ століття зазначав, що на захід від племені дуротригів знаходилися чотири міста: Іска Думноніорум (пізніше Caeresk, нині Ексетер), Тамара (імовірно на річці Теймар в області сучасного Плімута), Укселла (можливо на річці Акс) і Воліба (невідоме місце знаходження).

У післяримський період на території проживання думнонів виникло бритське королівство Думнонія, яка охоплювало весь півострів Корнуолл, яке, можливо, складалося з низки дрібних держав.

Мова

Думнони розмовляли південно-західним діалектом загальнобритської мови, який був попередником сучасних корнської та бретонської мов.

Примітки

  1. Cunliffe, Barry (2005) Iron Age Communities in Britain: an Account of England, Scotland and Wales from the Seventh Century BC Until the Roman Conquest, 4th ed. pp. 201—206.

Див. також

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.