Діамантниця

Діамантниця[1], або пардалот (Pardalotus) — рід горобцеподібних птахів, єдиний у родині діамантницевих (Pardalotidae). Містить 4 види.

?
Діамантниця

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Горобцеподібні (Passeriformes)
Підряд: Співочі птахи (Passeri)
Інфраряд: Corvida
Надродина: Meliphagoidea
Родина: Діамантницеві (Pardalotidae)
Strickland, 1842
Рід: Діамантниця (Pardalotus)
Vieillot, 1816
Види
Посилання
Вікісховище: Pardalotus
Віківиди: Pardalotus
ITIS: 558019
NCBI: 108839

Поширення

Ендеміки Австралії, при чому діамантниця тасманійська є ендеміком Тасманії. Діамантниця велика є найпоширенішим видом, траляється майже на всій території Австралії, крім деяких найпосушливіших районів внутрішніх центральних і західних пустель. Діамантниця жовтоброва поширена на півночі та заході Австралії, тоді як діамантниця леопардова трапляється ближче до узбережжя на півдні та сході Австралії.

Опис

Це невеликі, компактні пташки. Тіло завдовжки 8,5–12 см, вага 7-15 г. У них короткі заокруглені хвости та короткі крила. Дзьоб короткий і міцний, без вібрисів. Голова досить велика відносно тіла. Оперення барвисте, зазвичай з білим або жовтим кольором. На голові чорна шапка з білими відмітками або плямами.

Спосіб життя

Діамантниці живуть в евкаліптових лісах. Трапляються поодинці або парами. Живляться комахами, яких збирають на евкаліптах. Велику частку в раціоні складає падь, яку виробляють листоблішки. Гніздяться в дуплах евкаліптів. У кладці три-п'ять яєць. Інкубація триває 14-16 днів. Приблизно через 25 днів пташенята стають на крило.

Види

Примітки

  1. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.