Екологічна катастрофа
Екологі́чна катастро́фа — надзвичайно швидка і тому небезпечна деструкційна зміна умов навколишнього середовища глобального чи локального масштабу, яка пов'язана з нанесенням величезної шкоди навколишньому середовищу, загибеллю рослин, тварин і людей.
Екологічні катастрофи в Україні
Чорнобильська катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком. Радіоактивна хмара від аварії пройшла над європейською частиною СРСР, більшою частиною Європи, східною частиною США. Приблизно 60 % радіоактивних речовин осіло на території Білорусі. Близько 200 000 осіб евакуювали із зон забруднення. Чорнобильська аварія стала подією великого суспільно-політичного значення для СРСР. Це наклало деякий відбиток на хід розслідування її причин. Підхід до інтерпретації фактів і обставин аварії змінювався з часом і повністю єдиної думки не існує.
Можливі екологічні катастрофи в Україні
1. Бортничеська станція аерації, що знаходиться у столиці становить загрозу для всієї України. Застарілі технології на станції, куди стікаються каналізаційні відходи зі всього міста, можуть стати причиною масштабної катастрофи як для Києва, так і для всієї України. Нечистоти можуть потрапити до Дніпра, головної водної артерії країни.
2. У Донецьку можлива екологічна катастрофа через зупинку водовідливів на закритих шахтах. «Одним з ризиків гібридної війни є ризик екологічної катастрофи на українському Донбасі», — така думка президента України П.Порошенка[1].
3. У м. Дергачі станом на 2018 рік не активні дві станції аерації[2] що загрожує екологічною катастрофою[3].
4.На Житомирщині починається екологічна катастрофа — зникає вода у криницях.[4]
Оперативно-рятувальна служба України
Кодексом цивільного захисту України головним аварійно-рятувальним підрозділом держави визначено Оперативно-рятувальну службу цивільного захисту України Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
Див. також
- Печорська катастрофа 1995 року
- Екологічна небезпека
- Ситуація екологічна
- Стан природи
- Умови природні
- Зони підвищеної екологічної небезпеки
- Екологічна обстановка
- Екологічні кризи
- Екологічні проблеми
- Екстремальні умови
- Катаклізми
- Радіаційна аварія
- Ліквідація надзвичайної ситуації
- Зони екологічної катастрофи
- Зони підвищеної екологічної небезпеки
- Межа стійкості екосистеми
- Чорнобильська катастрофа
- Витік нафти з танкера Ексон Вальдез
- Дайґо Фукурю Мару
- Затоплення Бостона патокою
- Куренівська трагедія
- Отруєння на копальні Асіо
- Кінець світу
- Катастрофа
- Списки катастроф
- Забруднення довкілля
Джерела
Посилання
- Зона надзвичайної екологічної ситуації // Юридична енциклопедія : [у 6 т.] / ред. кол.: Ю. С. Шемшученко (відп. ред.) [та ін.]. — К. : Українська енциклопедія ім. М. П. Бажана, 1998. — Т. 2 : Д — Й. — 744 с. — ISBN 966-7492-00-8.
- Катастрофа екологічна // Словник-довідник з екології : навч.-метод. посіб. / уклад. О. Г. Лановенко, О. О. Остапішина. — Херсон : ПП Вишемирський В. С., 2013. — С. 105.
- Кожен може допомогти загиблим пілотам
- Деталі падіння вертольоту рятувальників /Телеканал ТВІ
- Президент нагородив загиблих та поранених військових
- Прикарпаттю загрожує екологічна катастрофа більша, ніж в Угорщині
- Екологічні катастрофи
Примітки
- Порошенко в Парижі заявив про загрозу екологічної катастрофи на Донбасі
- Кацуба пообещал не допустить загрязнения Харьковской области. Слово и Дело (рос.). Архів оригіналу за 19 серпня 2018. Процитовано 19 серпня 2018.
- Экологический рейтинг: Харьков по загрязненности на девятом месте - Дозор Афиша. Дозор Неделя. Процитовано 19 серпня 2018.
- На Житомирщині починається екологічна катастрофа - зникає вода у криницях. zhytomyr.name (укр.). Процитовано 20 жовтня 2020.