Енурез

Енуре́з (лат. enuresis) — активний, повний, мимовільний і неусвідомлений акт сечовипускання, який найчастіше відбувається уві сні та не зумовлений порушенням анатомії сечових органів. Енурез вважають симптомом, а не окремим захворюванням[1].

Частіше зустрічається у дітей, здебільшого спостерігають у віці 4-7 років, у хлопчиків — у 2-4 рази частіше. Патологією енурез вважається у дітей віком від 3 років.

Причини

Причини виникнення енурезу різноманітні: зміни головного мозку, порушення режиму сну і безсоння, недоліки виховання у вигляді зайвої свободи або надмірної суворості, невротична атмосфера сім'ї — сімейні конфлікти, сварки та ін.

Диференціювання

Не завше неконтрольоване виділення сечі можна вважати енурезом. Такі ж прояви можуть бути при поліурії, нетриманні сечі, неконтрольованому виділенні сечі у дівчаток.

Лікування

Профілактикою енурезу вважають умови, при яких пацієнт повинен спати на жорсткому, але теплому ліжку. Під час сну ноги й поперек тепло огортають, дещо підносять ножний кінець ліжка. Також важливий процес вироблення стереотипу поведінки перед сном. Потрібно лягати спати та прокидатися о певній годині. За декілька годин до сну рекомендується виключити ігри, телевізор. Доцільна невелика прогулянка перед сном. Небажане м'яке ліжко.

Визнаним є метод формування умовного рефлексу пробудження з допомогою спеціальних мініатюрних пристроїв «мокрий будильник», наприклад, «Pipi-Stop», «Haltur» тощо.

Медикаментозне лікування передбачає застосування протизапальних, антидепресантів, вазопресинів, тощо.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.