Ернестс Фолдатс

Ернестс Фолдатс (латис. Ernests Foldāts, ісп. Ernesto Foldats Andins; *15 березня 1925, Лієпая — †15 січня 2003, Каракас) ботанік, відомий дослідник орхідей. Педагог і громадський діяч. Заслужений професор Венесуельського центрального університету, Інституту національного парку Венесуели і Латвійського університету. Іноземний член Латвійської академії наук. Декан факультету наук Венесуельського центрального університету і директор департаменту ботаніки. Директор біологічної школи в Венесуелі. Заслужений доктор наук Латвійського університету.

Ернестс Фолдатс
латис. Ernests Foldāts
ісп. Ernesto Foldats Andins
Народився 15 березня 1925(1925-03-15)
Лієпая, Латвія
Помер 15 січня 2003(2003-01-15) (77 років)
Каракас, Венесуела
Країна Латвія
Діяльність ботанік
Alma mater Університет Фрайбурга і Центральний університет Венесуели
Галузь ботаніка
Заклад Центральний університет Венесуели і Латвійський університет
Ступінь доктор біологічних наук
Членство Лондонське Ліннеївське товариство
Відомий завдяки: дослідженню орхідей
Нагороди International Creole award
двічі нагороджений Орденом Hose Maria Vargas
Орден Генрія Пітієра
Орден Francisko De Venanci

 Ернестс Фолдатс у Вікісховищі
Систематик живої природи
Автор найменувань низки ботанічних таксонів. У ботанічній (бінарній) номенклатурі ці назви доповнюються скороченням «Foldats».
Список таких таксонів на сайті IPNI
Персональна сторінка на сайті IPNI

Біографія

Народився в Лієпаї, де здобув початкову освіту. Потім вступив в Латвійський легіон. У 1948 емігрував до Америки. З 1949 по 1954 навчався в Венесуельському центральному університеті. У 1964 Фолдатс проводив дослідження в Південній Америці по орхідеям. В період перебування і роботи в Венесуелі він зібрав і систематизував вельми великий пласт інформації про орхідеї і описав близько 70 невідомих видів. У 1998 Академією наук Венесуели Фолдатс був обраний провідним біологом країни і отримав міжнародну Креольську нагороду (International Creole award).

Головні роботи

Посилання

  • In memoriam ERNESTS FOLDĀTS, автор проф. Р. Кондратович, Zinātnes Vēstnesis, 2003г., 24 февр: 4 (254) ISSN 1407-6748
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.