Жан-Клод Юнкер

Жан-Клод Ю́нкер (люксемб. Jean-Claude Juncker ([ʒ̊ɑ̃ːkloːd ˈjʊŋ.kɐ]); нар. 9 грудня 1954, Реданж, Люксембург) європейський і люксембурзький політик. Прем'єр-міністр Люксембургу з 20 січня 1995 до 4 грудня 2013, міністр фінансів (19892009). Колишній голова Єврогрупи (клуб міністрів фінансів країн єврозони).

Жан-Клод Юнкер
Jean-Claude Juncker
Жан-Клод Юнкер
13-й Президент Європейської комісії
1 листопада 2014  30 листопада 2019
Попередник Жозе Мануель Баррозу
Наступник Урсула фон дер Ляєн
23-й Прем'єр-міністр Люксембургу
20 січня 1995  4 грудня 2013
Монарх Жан
Анрі
Попередник Жак Сантер
Наступник Ксав'є Бетель
Міністр фінансів Люксембургу
14 липня 1989  23 липня 2009
Монарх Жан
Анрі
Попередник Жак Сантер
Наступник Люк Фріден
Народився 9 грудня 1954(1954-12-09) (67 років)
Реданж-сюр-Аттерт, Люксембург
Відомий як політик, адвокат
Країна Люксембург
Освіта Lycée Michel-Rodanged і Страсбурзький університет
Політична партія Християнсько-соціальна народна партія (Люксембург)
У шлюбі з Christiane Frisingd
Професія юрист
Релігія католицька церква
Нагороди
Кавалер Великого хреста ордена Заслуг
Кавалер Великого хреста ордена Зірки Румунії
Великий хрест ордена За заслуги перед Італійською Республікою
Великий офіцер ордена Почесного легіону
Велика зірка почесного знака «За заслуги перед Австрійською Республікою»
Великий хрест ордена Заслуг Князівства Ліхтенштейн
Кавалер Великого хреста ордена Христа
Кавалер Великого Хреста ордена За заслуги перед ФРН
Орден Князя Ярослава Мудрого І ступеня
Підпис
juncker.epp.eu
Висловлювання у Вікіцитатах

Медіафайли у Вікісховищі

7 березня 2014 обраний головним кандидатом на виборах у Європарламент від консервативної Європейської народної партії (ЄНП).[1]

15 липня 2014 обраний президентом Європейської комісії. Його кандидатуру підтримали 422 депутата Європейського парламенту.[2] Вступив на посаду 1 листопада 2014.

16 липня 2019 на посаду президента Європейської комісії обрана колишня міністр оборони ФРН Урсула фон дер Ляєн.

Життєпис

Юнкер народився у місті Реданж. Його батько, який воював у Другій світовій війни після того, як був насильно завербований до Вермахту, був сталеваром і членом Конфедерації християнських профспілок. Юнкер навчався у Бельгії, перш ніж повернутися в Люксембург. Приблизно в той же час, у 1974, він вступив у Християнсько-соціальну народну партію. Юнкер продовжував вивчати право у Страсбурзькому університеті, де він отримав ступінь магістра права у 1979. Хоча він був приведений до присяги у палаті люксембурзької адвокатської ради у 1980, він ніколи не практикував як юрист.

У 1984 його вперше було обрано до Палати депутатів Люксембургу і відразу ж був призначений на посаду міністра праці в уряді Жака Сантера.

Незадовго до виборів 1989, Юнкер був серйозно травмований у ДТП і провів два тижні в комі. Тим не менше його знову було обрано до Палати депутатів і він отримав посаду міністра фінансів. В цей час Юнкер отримує посаду керуючого Світового банку від Люксембургу.

Після того, як Жак Сантер був призначений головою Європейської комісії, 20 січня 1995 Юнкер був затверджений прем'єр-міністром, в рамках коаліції з Люксембурзькою соціалістичною робітничою партією. Юнкер залишив свою посаду у Всесвітньому банку.

Жан-Клод Юнкер вважається одним із архітекторів Маастрихтського договору. У 2004 розглядався як імовірний кандидат на посаду голови Європейської комісії.

19 листопада 2014 року у Європейському парламенті було ініційовано розгляд питання про недовіру Юнкеру 76 депутатами через звинувачення у його причетності до фінансових махінацій, коли він обіймав посади прем'єр-міністра та міністра фінансів Люксембургу.[3]

Юнкер та Україна

Саме Юнкер ініціював перший саміт Україна — ЄС 5 вересня 1997. Він називав тоді себе головним лобістом України в ЄС.[4] Підтримує європейську інтеграцію України.[5]

29 серпня 2017 року, будучи головою Європейської комісії заявив, що Україна не є європейською країною в сенсі її членства в Європейському союзі та закликав подумати про покращення відносин з Росією, зазначивши, що це залежить від обох сторін і від цього залежить безпечне майбутнє ЄС. «Наразі у світі тривають 60 воєн, жодної з них в Європі. Окрім України, яка не є європейською країною в сенсі її членства в Європейському Союзі. Я знаю, що мій друг Порошенко кілька днів тому сказав, що Україна — це Європейський союз, але насправді, на цей момент це не так» — йшлося в заяві Юнкера в Брюсселі[6].

Нагороди та почесні звання

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.