Завод «Фрегат»

Завод «Фрегат» — велике підприємство в місті Первомайськ Миколаївської області, що займається сільськогосподарським машинобудуванням, виробництвом устаткування для нафтогазового комплексу, а також випуском оцинкованих металоконструкцій.

ПАТ Завод «Фрегат»
Завод «Фрегат»
Тип ПАТ
Форма власності публічна компанія
Галузь машинобудування, обробка металів
Спеціалізація сільськогосподарське та суднове машинобудування, гідравліка для нафтодобування,обробка металоконструкцій
Засновано 1969
Штаб-квартира м.Первомайськ, Миколаївська область
Ключові особи Стафєєв Олександр Петрович (голова правління)[1]
Продукція машини і обладнання агропромислового, транспортного, будівельного комплексів,
Виторг 62,594 млн грн. (2009 р.)
Чистий прибуток 0,8 млн грн. (2010 р.)
Співробітники 500 [1]
fregat.mk.ua

Історія підприємства і виробництва

Засноване в 1969 році як підприємство оборонної промисловості (будівництво суднових механізмів). Перша партія продукції з заводу — аксіально-поршневі насоси АПН-200. Одночасно йшла підготовка виробництва суднових лебідок, засобів механізації технологічних процесів і нестандартного обладнання для суднобудівної галузі. В 1972 році почалось виробництво самохідних дощувальних установок за ліцензією однієї з провідних компаній США. Їх випустили понад 33 тис. штук за 20 років. Серед суднового обладнання що випускались в цей час: лебідки електричні тралові, рульові пристрої, гідравлічні кранові устаноки вантажопідйомністю 63 т та ін.

З розпадом Радянського Союзу припинились загальнодержавні програми розвитку суднобудування та меліорації. Завод перепрофілювався в інші галузі: були спроектовані унікальні гідравлічні агрегати для обслуговування нафтових та газових свердловин.

Виробництво оцинкованих дорожніх огороджень почалося з пропозиції німецької фірми про постачання цих виробів в Німеччину. Перша партія відправлена в 1998 році.

В 2010 році завод почав модернізації на суму 32,2 млн грн. завдяки отирмання кредиту від Сбербанку.[2].

В 2011 році завод підготував інвест-проект по виробництву секцій веж для вітроенергетичних установок (були проведені консультації з провідними виробника вітроенергетичних установок, такими як Siemens, Vestas та ін.). Перспективи пов'язані, в першу чергу, з планами декількох великих компаній зі створення в Очаківському та Березанському районах області великих вітроенергетичних станцій.[3]

Виробництво

На територію заводу заходить залізниця, яка діє, відстань до найближчої станції 2,5 км (ст. Орлик). Завод має автотранспортну розв'язку. Відстань від заводу до найближчих житлових будинків становить більше 1 км, що дозволяє розміщувати на заводі виробництво без істотних екологічних обмежень. На заводі працює понад 500 людей.

Продукти

  • Суднове машинобудування (насоси, лебідки, і т. д.)
  • Машини і обладнання агропромислового (наприклад дощові (поливальні) машини, в тому числі власної розробки)[4], посівні апарати, дискові плуги, оприскувачі, млино-елеваторне обладнання), транспортного (гідравліка), будівельного (вежі мобільного зв'язку) комплексів
  • Виробництво та здійснення будівельно-монтажних робіт по встановленню металевих оцинкованих дорожніх огороджень бар'єрного типу.
  • Виробництво, оптова та роздрібна реалізація транспортних засобів (евакуаторні платформи на різні типи автомобілів; вантажні причепи до легкового автомобіля;)

Посилання

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.