Зазірки

Зазі́ркисело в Україні, у Конотопському районі Сумської області. Площа - 302 га. Населення становить 583 осіб. Орган місцевого самоврядування — Зазірківська сільська рада.

село Зазірки
Країна  Україна
Область Сумська область
Район/міськрада Конотопський район
Рада Зазірківська сільська рада
Облікова картка Зазірки 
Основні дані
Населення 583
Поштовий індекс 41332
Телефонний код +380 5453
Географічні дані
Географічні координати 51°28′43″ пн. ш. 33°41′22″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
150 м
Місцева влада
Адреса ради 41332, Сумська обл., Кролевецький р-н, с. Зазірки, вул. Заозерна, 1
Сільський голова Лавринець Галина Іванівна
Карта
Зазірки
Зазірки
Зазірки
Мапа

Після ліквідації Кролевецького району 19 липня 2020 року село увійшло до Конотопського району[1].

Географія

Село Зазірки розташоване на Сході району, на берегах річки Ворголка, притоки Клевені, за 30 км від районного центру м. Кролевець. Вище за течією на відстані 1,5 км розташоване село Калашинівка, нижче за течією на відстані 1,5 км розташоване село Воргол. До села примикають лісові масиви (переважно складаються з дубів).

Походження назви

Назва села походить від слова "заозерки". Це означає, що раніше в цій місцевості були озера, які пересохли і нині перетворилися у болота. Назва трохи змінилася і село стало називатися Зазірки.

Історія

У перших згадках про село говориться, що в період Північної війни, тобто на початку XVIII ст. вже існувало селище, у якому налічувалося кілька десятків дворів. Перші поселенці розселились на лівобережжі річки Воргол на височині, де тепер розташований центр села. У XVIII ст. ці землі належали полковнику Михайлу Андрійовичу Миклашевському. Навколо селища було багато лісів, які селяни вирубували, перетворюючі звільнені землі у поля.

Зазірки - село партизанське. В часи Вітчизняної війни в серпні 1941 р. в селі був сформований загін партизанів, чисельністю - 12 чоловік. Командиром був Романцов Іван Олексійович. Зазірські партизани. що входили до з'єднання Сидора Артемовича Ковпака пройшли з боями шлях від Путивля до Карпат.

Соціальна сфера

В селі працює сільський будинок культури, діють навчально-виховний комплекс, фельдшерсько-акушерський пункт, поштове відділення зв'язку, приватні магазини.

Посилання

  1. Постанова Верховної Ради України від 17 липня 2020 року № 807-IX «Про утворення та ліквідацію районів»
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.