Залізний тато

«Залізний тато» (стилізовано «Zалізний тато») — українське книжкове видавництво, засноване 2016 року.

Залізний тато
Тип видавництво
Галузь Видавнича справа
Гасло Література інтелектуального дискомфорту
Засновано 2016
Засновник(и) Дмитро Савченко
Штаб-квартира Київ
Ключові особи Дмитро Савченко[1]
Продукція Книга
zalizniytato.org.ua

Видавництво займається випуском «провокативних» книг[2][3]. За словами засновників «Zалізний тато» — «література інтелектуального дискомфорту»[4].

Історія

Видавництво засноване в 2016 році Дмитром Савченком.

Назва

Назва «Залізний тато» була підібрана навмисно для того, щоб «кожен вбачав в цій назві те, що йому подобається». Дмитро Савченко вбачає в назві «Тата Нації», себто певного лідера нації та держави[5].

Продукція

Наше головне світоглядне правило: не друкувати нейтральної літератури! Наша література повинна або закохувати, або відштовхувати, викликати обурення. Головне, щоб вона спровокувала людину на емоцію та на подальшу рефлексію. Тому ми не утримуємося від провокативних тем, ми актуалізуємо досить суперечливу проблематику — і в цьому передбачаємо і бачимо свою місію.

— Дмитро Савченко[6]

Бібліографія

«Залізний тато» видав понад 20 книг на різну тематику[7]. Серед найвідоміших:

Автори

Критика

Конфлікт з Книжковим Арсеналом

Один з найбільших літературних фестивалів України «Книжковий Арсенал» відмовив у місці для стендів двом видавництвам: «Залізний тато» та «ДІПА»[8][9][10]. 22 лютого 2019 видавництво «Залізний тато» на своїй сторінці у Facebook опублікувало звернення до оргкомітету Арсеналу, в якому вони закликали «усунути факти цензури та суб’єктивного упередження оргкомітету щодо визначення видавництв-учасників фестивалю». Вони звинуватили керівництво у непрозорих механізмах відбору та фільтрації учасників. Слідом за ним своє публічне обурення висловило й видавництво ДІПА, до якого приєдналися й окремі автори[11]. Міністерство у справах ветеранів спільно з «Мистецьким Арсеналом» створили спеціальну комісію, щоб залагодити питання.

У висновку, в межах фестивалю організували колективний ветеранський стенд, який розташувався у дворі Мистецького арсеналу[10].

Примітки

  1. ТОВ «Залізний тато». clarity-project.info.
  2. «Найкращим визнанням для будь-якого художника – є бажання злочинця вкрасти його картину». www.armyfm.com.ua. Армія-FM. Процитовано 2 квітня 2020.
  3. Олексій Бешуля: «Zалізний тато – це література інтелектуального дискомфорту» (укр.). Пломінь. 4 травня 2019. Процитовано 2 квітня 2020.
  4. Про нас. zalizniytato.org.ua (ua). Залізний тато. Процитовано 2 квітня 2020.
  5. «Український контекст». Гість студії – Дмитро Савченко. 4 канал.
  6. Дмитро Савченко: міжнародний день книги. ГІТ. 23 квітня 2020.
  7. Всі товари. zalizniytato.org.ua (ua). Процитовано 3 квітня 2020.
  8. Олексій Бешуля | Facebook. web.archive.org. 20 квітня 2020. Процитовано 20 квітня 2020.
  9. Скандал навколо Книжкового Арсеналу: ветеранські видання заявили, що їм безпідставно відмовили в участі. Рубрика. 3 березня 2019. Процитовано 20 квітня 2020.
  10. Мовні війни та інші літературні скандали 2019-го. www.chytomo.com (укр.). 14 січня 2020. Процитовано 20 квітня 2020.
  11. "Відмовили без пояснення причин": чому "Книжковий Арсенал" не хотів бачити ветеранську книжку. 5 канал (uk-UK). Процитовано 20 квітня 2020.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.